Jõuluküla vabaõhumuuserumis

Talvekuu vabaõhumuuseumis – kõuaks, jõuaks jõulud tulla, nika-näka, näärid tulla

Vabaõhumuuseumis on detsembrikuus veel mitmeid huvitavaid üritusi, kuhu tasub perega kaema minna. Ka kingikotti saab seal kenasti täita. 

 

* 16. – 17. detsember kell 11-16 JÕULUKÜLA „Jõuluaeg Toomapäevast Kolmekuningapäevani“.

Tänapäeval jõuludest rääkides mõtleme me tihti just jõululaupäeva ja esimest jõulupüha. Vanarahvakalendri järgi aga kestavad jõulupühad üle kahe nädala alates toomapäevast 21. detsembril kuni kolmekuningapäevani 6. jaanuaril.

Vabaõhumuuseumi külarahvas avab oma talude ja majapidamiste uksed, et tutvustada jõuluaja erinevaid tähtpäevi ja nendega seonduvat kombestikku läbi erinevate ajastute.

Lisaks jõuluaja pildikestele taludes, toimuvad Sutlepa kabelis koorikontserdid ja jõulupalvus. Sassi-Jaani talu jõululaadalt leiab väikesi kingitusi lähedastele ning Kolu kõrts pakub maitsvaid jõuluroogasid.

Piletid on müügil muuseumi veebilehel ja Piletilevis. Vaata lisaks muuseumi kodulehelt: http://evm.ee/est/sundmused/uritused.e/joulukula/1035

 

 

* 17. detsembril kell 15 toimub Sutlepa kabelis Jõuluküla palvus. 26. detsembril kell 15 toimub Sutlepa kabelis teise jõulupüha jumalateenistus.

 

* Hea idee kingikottiPilet EV 100 jaanipäevale „Ärkamisajast ärkamisajani“ 23. juunil kell 19. Meie esivanemad pidasid jaanilaupäeva salapäraseks ja koguni maagiliseks ajaks, mil paisatakse segi maises maailmas valitsevad reeglid. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul avaneb erakordne võimalus sellel imede ööl ajas rännata.

Ajahüppeid saab teha olulistesse murdepunktidesse meie rahvuse ja riigi kujunemisel. Nii võib sattuda rahvusliku ärkamise aega, Eesti saatuse kujunemise ajajärku ning 1988. aasta keerukate sündmuste keskele. Süütame jaanituled, hoiame elus vanu kombeid, naudime head toitu ja muusikat. Esinevad: Ultima Thule, Seitsmes Meel, Jäääär, Kukerpillid, Suprjadki, Leigarid ja Pritsu Brass. Piletid müügil Piletilevis. Vaata lisaks: http://evm.ee/est/sundmused/uritused.e/ev100-jaanipaev–arkamisajast-arkamisajani/1096

 

* Veel viimane võimalus – tule koo end ajalukku! Eesti Vabaõhumuuseum koob koos kõigi Eesti inimestega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ühe õige rõõmsa 100-meetrilise kaltsuvaiba, kus on oma värvide ja mustritega esindatud meie ajaloolised kihelkonnad.

Kolu kõrtsi vaipa kuduma on oodatud kõik, sest iga inimese panus on kuldaväärt. 100 meetrist on kudumata vaid 10 meetrit. Vaata lisaks: http://evm.ee/est/ponev-ja-kasulik/koo-end-ajalukku

 

Talvehooajal on vabaõhumuuseum avatud iga päev (v.a 24., 25., 31. detsember) kell 10-17. Avatud on Härjapea, Sepa, setu talu, peipsivene maja, Sassi-Jaani talu rehemaja, Kuie kool, Lau külapood, käsitööpood ja muuseumi park. Kolu kõrts on avatud kell 11-17.

Piletihinnad: tavapilet 7 €, sooduspilet 5 €, perepilet 14 €, ühe inimese aastapääse 30 €, pere aastapääse 55 €. Jõuluküla ajal kehtivad erihinnad.

Pood-kohvik aadressil Pikk tänav 2 on avatud aastaringselt E-L kell 10-18 ja P kell 10-17.

 

Toredate kohtumisteni!

 

Eesti Vabaõhumuuseumi info: evm@evm.ee; 6549 100, www.evm.ee

 

P.S. 21.detsember – toomapäev 

Toomapäevaga algavad suured ettevalmistused saabuvateks jõulupühadeks. Kogu maja tuli korda teha, tolm ja praht toast välja pühkida, sest muidu on järgmine aasta laisk ja räpane. Laiskuse eemalepeletamiseks meisterdati ka vanadest riietest ja õlgedest Tahma-Toomas, kes siis tuli oma majast ja maadelt eemale toimetada, näiteks naabri tallu. Et sinulgi järgmine aasta edukas oleks, peaksid toomapäeval kogu maja puhtaks kraamima ja kogunenud prahi majast kiiresti eemale toimetama. Siis saad pärast sõpradega koos lasta hea maitsta mõnel vahutavalt joogil.

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar