Vabaõhumuuseum ootab

Eesti juubel ja märtsikuu vabaõhumuuseumis

Vabaõhumuuseum kutsub tähistama Eesti juubelit ja pakub palju toredaid üritusi ka märtsi- ehk paastukuuks. Paastukuu ütelnud küünlakuule: „Oleks mina sinust olema, ma võtaks kõik põnnpead põrandale, naese käed leevaastja ja koera küüsed künnisele, aga ma ei saa, mu teine silm jookseb vett.“

 

24. veebruaril kell 11-15 tähistame Eesti Vabariigi sünnipäeva. Koos pere ja sõpradega saab osa võtta meie esivanemate ajalugu tutvustavast orienteerumismängust.

Lisaks uutele teadmistele saab kätt proovida rahvuslike sümbolite meisterdamises. Kolu kõrtsis on avatud nädalalõpu näitus “Minu kodu”. Kõrtsirahvas pakub 1930. aastate kokandusest inspireeritud rahvuslikku pidumenüüd. Kell 15.00 tantsime koos Leigaritega meie riigi sünnipäeva pidulikumaks! Vaata lisaks: http://evm.ee/est/sundmused/uritused.e/eesti-vabariigi-sunnipaev/1059

25. veebruaril Köstriaseme talu õuel – Ajalooline taaslavastus „1918. aasta talv. Väikesed inimesed suures mängus“.

On 1918. aasta veebruar. Talupere toimetab oma argiseid talviseid tegevusi: lõhutakse puid ja lõugutatakse lina. Selle vaikelu katkestab õuele saabuv peretütre peig, kes on võitluses haavata saanud. Samal ajal, kui poissi turgutatakse, kostub juba kaugemalt punaste võidukas laul ja naer. Kõik edasine on juba saatuse kätes… Üritust korraldab Sõjaajaloo Selts Frontline Eesti koostöös Eesti Vabaõhumuuseumiga.

 

Paastukuu üritused vabaõhumuuseumis:

 

4. märtsil kell 11 on Kolu kõrtsis Lastehommik väikese kontserdi ja pisiperele sobiva menüüga. Taludes saab meisterdada, mõistatusi lahendada ja Kuie koolis sule ning tindiga postkaarte kirjutada.

10. märtsil kell 12-16 toimub Kolu kõrtsis avaüritus sarjast „100 kokka köögis“, mille raames tuuakse koostöös Eesti Toidutee ja Eesti restoranidega Kolu kõrtsi külastajateni erinevaid maitseid mitmesugustest toidupiirkondadest. Avaüritusel toimub Vana-Võromaa päritoluga toidu kaubamärgi UMA MEKK toodete laat. Avatud on puhvet, kus parimate võrumaiste paladega on kaetud laud „Süü pallo jõvvat!“ Kolu kõrtsi köögis juhatab vägesid Hämsa kõrtsi emand Ulvi, meeleolu loovad Võrumaa muusikud. Pilet täiskasvanutele 20 €, lastele vanuses 9-14 eluaastat 10 €. Pilet sisaldab muuseumi külastust ja toitlustust kõrtsis.

11. märts kell 11 Kolu kõrtsis Lastehommik koos Pelgulinna folgiklubiga. Taludes saab sõbrapaelu punuda, sule ja tindiga kirjutada, kevadlindu voltida ning 1930. küpsetisi maitsta. Kolu kõrts pakub lastemenüüd.

* 17. märts kell 11 Kolu kõrtsis – Aiapäev. Sel aastal jätkab aiapäev eelmisel aastal alustatud introduktsiooniteemat. Arutleme koos ohtude üle, mida taimede sissetoomine endaga kaasa toob. Räägime ka aedniku vastutusest. Tiiu Annuk räägib taimedega sissetoodud haigustest ja kahjuritest. Tiiu Kull kõneleb invasiivsetest võõrliikidest ja aianduse võimalikkusest kohalike liikide abil. Lisainfo ja registreerumine muuseumi kodulehel:http://evm.ee/est/sundmused/konverentsid-ja-seminarid.e/aiapaev/1162

18. märts kell 11 Kolu kõrtsis Lastehommik koos Nõmme folgiringiga. Taludes saab meisterdada rätinukke ja kevadlilli, sule ja tindiga kirjutada ning 1930. aastate küpsetisi maitsta. Kolu kõrts pakub lastemenüüd.

25. märts Paastumaarjapäev – üks olulisimaid päevi vana algupäraga naistepühade reas. Selleks ajaks pidid tubased käsitööd lõpetatud olema ning naised võisid end valgete riietega ehtida ja südamerahus kõrtsi minna. Vabaõhumuuseumis alustame paastumaarjapäeva 6.45 hommikul ainult naiste silmadele mõeldud rituaalidega. Kohtume muuseumi tagumise värava juures, et Pärimuslaulu seltsingu eestvedamisel hommikut tervitada. Läti folkloorirühm RĀMUPE viib läbi lätlaste naistepüha tegevusi, laule ja tantse. Vaata lisaks muuseumi kodulehelt: http://evm.ee/est/sundmused/uritused.e/paastumaarjapaev/1097

2. – 4. märtsil küpsetatakse Härjapea talus leiba. Reede pärastlõunal kell 15.00 paneme käärima juuretise. Laupäeva hommikul ootab suurt vaeva ja aega nõudev töö – taigna sõtkumine. Seejärel paneme leiva ahju küpsema. Pühapäeval saab maitsta pehmet rukkileiba! 

* 2. – 4. ja 16. – 18. märtsil õpetab käsitöömeister Taimi Puus Lau poe õmblejanna toas hardangeri, põimpilu ja rišeljöö tehnikaid. Õpitoas osalemiseks palume registreerida telefonil 53451660.

22. veebruar – 28. märts on Pärnu kontserdimajas avatud näitus „KOO END AJALUKKU!“. Näitusel on väljas üheskoos Eesti rahvaga vabariigi 100. juubeliks kootud 100-meetrine kaltsuvaip. Samuti on eksponeeritud mustriplagud kudujate nimedega ning foto- ja videomaterjal.

Kuie koolis saab 7. – 16. märtsini osa võtta täringumängust „Reis ümber aastaringi“ ja 21. – 29. märtsini osaleda Lihavõtete muuseumitunnis. Lisainfo muuseumitundide kohta: www.evm.ee. Programmides osalemiseks on vajalik eelregistreerimine: kuiekool@evm.ee; tel 6549 126.

Iga päev saab teha hobusõitu! Hobused Amoros ja Elbrus sõidutavad kõiki soovijaid kell 11-15.45. Peatus Kolu kõrtsi vastas!

Muuseumi käsitööpoest leiab suures valikus huvitavat ning teemakohast kaupa. Pakume maiustusi, tekstiile, raamatuid, lõhnaküünlaid, taimeteesid ja palju muud. Külastajaid ootab ka Lau külapood, kust saab osta 1930. aastate stiilis unikaalset kaupa.

 

Talvehooajal on vabaõhumuuseum avatud iga päev kell 10-17. Avatud on Härjapea, Sepa, setu talu, peipsivene maja, Sassi-Jaani talu rehemaja, Kuie kool, Lau külapood, käsitööpood ja muuseumi park. Kolu kõrts on avatud kell 11-17.

Piletihinnad: tavapilet 7 €, sooduspilet 5 €, perepilet 14

Eesti Vabaõhumuuseumi pood-kohvik aadressil Pikk tänav 2 on avatud aastaringselt E-L kell 10-18 ja P kell 10-17.

 

Toredate kohtumisteni!

Eesti Vabaõhumuuseum

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar