kreveti-lõhesupp

Vürtsikas kreveti ja lõhesupp avokaadoga

Eks ole juba tavapäraseks saanud, et pärast suurte pühade möödumist ja ohjeldamatut seaprae-hapukapsa söömist, saabub koos uue aasta tulekuga küllastus kõigest, mis vähegi seapraadi meenutab. Tuuli Mathisen pakub midagi kerget ja vürtsikat!

Tuuli Mathisen tõdeb, et teda tabab jaanuaris vääramatu jõuga isu veidi kergemate, vürtsikamate ja pigem mereandide järele. Kõik need isud viitavad üsna selgelt Aasia köögile, kust ka vürtsikas Tai köögi klassiku Tom Yum`i aineline supp pärit on.

„Kui Klassikalisele Tom Yumile ei lisata lõhet ega avokaadot ning pigem leiab sealt shiitake seeni, siis mina lähenesin aga kompleksivabalt ning lisasin vürtsikale leemele oma lemmikuid lisandeid ja kokku sai see komplekt mõnusalt maitsev ja soojendavalt vürtsikas.

Supi tegemise muudab hästi lihtsalt Thai Choice valikus pakutav supileeme kontsentraat, kus kõik Tom Yumi iseloomulikud maitsed juba olemas. Omalt poolt lisasin ka sidrunheina (mis küll ka supipastas olemas), sest sidrunheina maitse on lihtsalt niiii hea!“

 

Vaja läheb (kahele):
2 sl Thai Choice Tom Yum pastat (SIIT leiab täpsemat infot, mida otsima peaks)
1 sl kalakastet
7 dl vett
200 g tooreid hiidkreveti sabasid (puhastatuna)
200 g lõhefileed (tükeldatuna, nahata)
1 suurem avokaado (tükeldatuna)
150 g tomateid (tükeldatuna)
sidrunheina
värsket koriandrit, hakituna
laimiviile
värsket hakitud tšillit (soovi korral)

Valmistuskäik:

Aseta potti vesi, supipasta ja kalakaste, sega läbi ja lase keema tõusta. Tambi sidrunheina varre jäme osa noaseljaga veidi pehmemaks ja haki sidrunheinast õhukesed viilud (sidrunheina kulub 1-2 cm jupp). Lisa sidrunhein leeme sisse.

Lisa supi sisse ka tükeldud lõhe ja krevetid. Keeda minut-paar, väldi ülekeetmist. Viimasena lisa tomatid ja avokaado ning lase lihtsalt kuumaks supi sees, kuid ära keeda. Piserda suppi laimimahlaga. Serveerides lisa värsket koriandrit ja kui tahad eriti teravat tulemust, siis lisa ka värsket hakitud tšillit. Serveeri kohe.

 

Vaata ka Tuuli teiste imehääde toitude retsepte http://toiduteemal.blogspot.com.ee/

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar