Uus mees peres

Viies mees majas – kiisu Ats

Juba umbes 5 aastat on meie pere vanim poeg soovinud omale kodulooma. Aga kuna oleme elanud üürikas, ei ole saanud looma lubada. Nüüd, elades aastake juba oma kodus, mõtlesime lastele üllatusena kiisu võtta.

 

Algselt kaalusime küll koera, aga kolm last, beebikool, lasteaed, kool ja heategevus röövib suuuure osa ajast ja enamgi veel. Kuna ma sellele koerale siis aega leian? Kass on aga selline iseseisev tegelane.

 Mõte, miks nüüd ja kohe, tuli täiesti järsku. Kuna olime pikalt mõelnud ja kaalunud igasuguseid variante, siis ei saa öelda, et üleöö sellisele ideele tulime. See pigem oli see lõplik arusaam.
 Kiisu Ats jäi orvuks, kui nende ema hukkus. Toideti poegi piimaseguga ja õpetati potile. Nii see valik tehtud sai.
Tartust, Kika lemmikloomapoest võtsime kassile kinnise WC-maja, mati, kassiliiva jne. Suvilast võtsime transpordipuuri ja sõitsime kassile järele… Ats oli kohe üsna julge ja ronis puuri. Koduteel kakas end puuris täis. Ei teagi, kas hirmust või saadud parasiiditõrjest.
Kogu toomine oli laste eest saladuses. Tulime koju, ma kutsusin lapsed kööki sööma. Mees samal ajal pesi kiisu puhtaks ja sättis elutuppa mängima. Siis saatsime lapsed elutuppa, kus siis kiisuke ootas.
Üllatus oli suur!  Öö oli rahulik ja kiisu proovis igal võimalusel kaissu ronida. Nojah, eks tal uus koht, uued inimesed, las siis harjub 🙂

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar