Väikse inimese söömisharjumused

Kas elame selleks, et süüa, või sööme selleks, et elada? Aeg-ajalt on mul tunne, et minu 6-aastane elabki selleks, et süüa. Talle väga meeldib süüa, isu on hea. Tavaliselt juba hommikul küsib suure innuga, mis me hommikuks sööme.  Eriti hästi lähevad peale soolased toidud. Ka veidi tõbisena ei kao see söögiisuke kuskile.

Meie lasteaias on oma köök, sealt tulevad head värskelt valminud toidud, mis lastele maitsevad. Muidugi ka minu poisile maitsevad need road. Magustoiduga on veidi kehvasti. Selles mõttes, et poiss eelistab ikka soolast toitu.

Meil on kokkulepe, et kui ta magustoitu ei soovi, võib juurde saada ühe portsu soolast. Enamjaolt nii ongi, et magustoidu asemel küsib juurde veel ühe portsu soolast.  Mõnes mõttes ongi hea, et magustoit eriti ei maitse. Aga kui põhimõtteliselt iga päev küsib magustoidu asemel teist soolast portsu juurde, paneb ikka mõtlema natuke, kas paljuks ei lähe.

Iga päev on lasteaias ka vitamiini- ehk puuviljapaus. Kodus hoitakse veidi puuviljadest eemale, mina ise ja ka issi sööme küll, aga poisile millegipärast eriti peale ei lähe. Lasteaias aga on ühtne kambavaim ja seal sööb ta küll. Nii pirn, õun kui banaan sobivad ja neid ta sööb. Mandariinid ja apelsinid on aga liiga hapud, need talle ei maitse.

Väike kalamees nagu ta on, võib ta igal ajal kala ka süüa. Juba poes, kalaleti ääres, teeb alati ettepaneku osta õhtuks koju kala. Kala suhtes valiv ei ole, sobib nii lõhe igas variandis kui ka lihtsad kiluvõileivad.

Ka lihatoitude suhtes ta eriti valiv ei ole, sööb nii looma- kui linnuliha. Isa kõrvalt on õppinud, et nii ribikondid kui kanakondid lutsutatakse nii puhtaks kui võimalik.  Kui meil oleks koer, siis nemad kaks ei jätaks koerale küll mitte midagi närida – teevad ise puhta töö.  Vahel on mul endal neid kahte meest nii naljakas vaadata, lutsutavad oma konte nagu järgmised kolm päeva üldse rohkem süüa ei saaks.

Vahel kui poiss vanaema juures hoida on, siis seal on tema lemmiktoiduks frikadellisupp. Ikkagi vanaema tehtud ja see on üle kõige. Enamjaolt süüakse seda kaks portsu järjest. Väikemees ise ütleb, et nii hästi maitseb.

Aeg-ajalt ikka on kuulda, kuidas kellegi laps ei söö seda või teist asja. Meie peres seda muret pole. On pigem vastupidi – ära rohkem võta, sa juba sõid nii palju.

 


 

Olen väikese ühelapselise pere ema, peres kasvab 6aastane poeg. Veidi huvitavamaks võib olukorra teha see, et meiega koos elab ka minu pensionärist ema. Oleme väga ühtehoidev pere ja armastame teha paljusid asju alati koos.

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar