Vabandused, mida lapsevanemad kasutavad, et mitte olla enda laste jaoks olemas

Lapsevanemad on vältimas laste kasvatamist… Miks? Ehk on tegemist tegevusega, milleks puudub adekvaatne väljaõpe ja siis on lihtsam mitte teha. Lapsed ei õpi asju, millest nad aru ei saa. Lapsed väldivad tegevusi, milles nad on kobad. Ja ma märkan, et täiskasvanu sees olev laps teeb seda edasi ka siis, kui saab endale lapse…

 

Mis on siis levinumad vabandused, mille taha on mõnus pugeda? Vaata, kas leiad siit midagi ka enda repertuaarist 🙂

  1. MUL EI OLE AEGA… Ajapuudus on ise tekitatud. Inimesed loovad kiire, sest nii ei pea peatuma ja võtma vastutust. See on mõnus illusioon ja lahe on öelda, et see juhtub minuga. Nii ei saa keegi sulle midagi ette heita, sest vaata kui tubli sa oled. Aina tegevuses. Seega minu kõrvade jaoks on tegemist vabandusega. Ainult julged peatuvad ja vaatavad üle enda kiire…. Ainult julged saavad aru, et kiirustamine on elu eest ära jooksmine. Ühel hetkel märkad, et sa ei olegi midagi märganud… Kelleks on kasvanud sinu laps? Ja huvitav, miks küll elukaaslane mind maha jättis…. Elu ei juhtu sinuga, vaid sina valid tegevusi ja valid ka kiire!
  2. MA EI OSKA…. Meil on internet ja süsteemid, mida kurnates saad omandada mida iganes! Tänapäeval ei saa enam öelda, et ei oska… Näiteks väikelaste vanemad arvavad, et nad ei oska enda lapsi kooliks ette valmistada.. Suurim nali. Vaja on lihtsalt tahtmist, aega ja armastust. “Ma ei oska” on suurim vabandus ja tegelikult tähendab see tahtmatust, laiskust.
  3. AGA MINU ENDA AEG…. Leidmata aega enda laste jaoks kaagutavad vanemad aina oma enda ajast… Huvitav, kas lapsed tunnevad, et nad on tüliks kaelas? Lapsevanemana sain ma ruttu aru, et olen astunud lompi, kus mina olen vastutav e. esmalt vastutan lapse eest ja siis alles oma enda aeg… Kui minu lapsel on probleem, siis olen kohal. Omades kogu maailma aega ja armastust. Info puuduses leian selle. Ja ma ei trügi esikohale öeldes, et minu vajadused on tähtsamad. Nii saab aga teha ainult vanem, kes on saanud aru, et ta vastutab. Üha rohkem levib arvamus, et küll laps ise läbi elu kasvatab ennast ja elu õpetab. Väga julm. Ülimalt julm. See on sinu tegemata töö. Lapse elu raskused tulenevad vanemate tehtud valikutest.
  4. LAPS ONGI SELLINE, MA EI SAA MIDAGI TEHA… See on kõige lollim lause, mida ma iial kuulnud olen… Sina oled lapse loonud oma eeskuju ja sõnu kasutades. Inimesed, kelle sina oled lubanud lapse juurde, on sinu lapse loonud läbi enda tegevuste ja sõnade. Siis kukub laps välja selline, et elu ei ole lihtne, vaid ta paneb sind proovile ja siis tõstad sina käed üles pannes talle sildi: ONGI SELLINE… See tähendab, et sina kukkusid läbi. Muud midagi. Ka mina kukkusin läbi ainult, et ma hakkasin otsima infot, kuidas viga parandada. Ma ei saa lasta last ellu, kui mina olen teinud vigu ja tema neid kannab. Laps kannab sinu häid omadusi ja vigu. Muutes ennast muutus ka laps, sest ma õpetasin talle, kuidas nende vigadega kas hakkama saada või neid muuta. Ja see oli väga pikk ja raske protsess, sest esmalt pidin tunnistama viga… Oma viga. Viga aga tähendab koolisüsteemis ju täielikku läbikukkumist… Ma kukkusin täielikult läbi. Aga lahe oli teha elulist vigade parandust. See ühendas meie pere ja minu ning lapse. See lõi lähedust. Nii, et ära aja pada ja küsi, kuidas viga parandada. Kas sa oled piisavalt julge selleks?

Minu kogemused on kulda väärt ja saavutused kordamist väärt. Mul on kogu maailma aeg. Ma tean, kuidas parandada vigu ning mul ei ole vaja kodust põgeneda ja laste eest põgeneda, et ennast laadida.

Kui ka Sina soovid saada neid oskuseid, siis olen loonud Facebooki-grupi Pilvekool, kust saad tellida endale mooduleid.

Päikest Teile ja ärge ajage suust jama välja 🙂 Maailm on kaunis ja lapsed on meie loodud tulevik. Tasub peatuda!

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar