Auto turvalisus on suurendatud toolide ja vööde abil

Turvalisus meie elus

Viimasel ajal räägitakse palju, et turvalisus on tähtis – nii kodus, autos, reisil, suvilas.  Tuleb teha endast kõik oleneva, et õnnetusi ei juhtuks. Või kui juhtubki midagi, oled sa ise ja su pere võimalikult palju kaitstud. Saad elada rahuliku südamega ja turvaliselt.

Eks see turvalisus ole ka suhteline. Kui näiteks autoga sõites kasutad turvavööd, aga keegi teine põhjustab õnnetuse, siis oma turvavöö kasutamisega sa õnnetust ära ei hoia, aga oled vähemasti teinud kõik selleks, et vähem vigastusi oleks.

Auto turvavarustus on meie peres tähtis. Küll mitte üleliia, aga nii palju piisavalt tähtis, et keegi meie autos ei sõida lahtise turvavööga. Ka väikemees teab, et alati tuleb kinnitada turvavöö, seda oleme talle rõhutanud juba aegade algusest. Nüüd on ta juba nii suur mees, et tema turvatooli traksid jäid väikseks ja võtsime need toolilt ära. Nüüd kasutab ka tema suurt turvavööd, mis üle turvatooli tõmmatakse, nagu täiskasvanute puhul.

Väikelapsega elu on niigi kiire ja et tõsta turvalisust kodus, ei ole meie pliidil nuppe ees. Nupud võtsime ära siis, kui väikemees sai umbes aastaseks.  Kui on vaja süüa teha, võtame kõrgelt kapi otsast pliidinupu ja paneme korraks pliidile ette. Kui toit valmis, võtame jälle eest ära. Me täiesti harjunud juba, et pliidil nuppe polegi. Parem karta, eksole.

Munad lendasid kööki laiali

Küll on aga juhtunud õnnelikke õnnetusi minu emaga. Paar aastat tagasi ema otsustas endale muna keeta. Pani munad potti keema ja läks oma tuppa telekat vaatama. Millalgi oli kuulda suuri pauke. Ehmatasime kõik päris ära. Tormasime kööki, ema tuli ka oma toast suure jooksuga, et tal läksid munad meelest. Muidugi, eks ehmatus oli suur, aga veidi naerma ajas ka. Munad mööda kööki laiali! Ja potiga polnud ka enam midagi teha, põhi oli kõrbenud.  Suitsuandur on meil loomulikult olemas, aga see tol korral tööle ei hakanud, sest enne jõudsid paugud käia, kui suitsu oleks hakanud tulema.

 

Praekartulid

Suvilasse paigaldatud suitsuandur on aga mitmel korral andnud märku, et ahi ajab suitsu sisse. Suures tegutsemistuhinas teed pliidi alla tule, ise lähed õue toimetama, aga mingi aja pärast andur kutsub.

Kevadel, pärast suvila talveune perioodi, on see pliidiga mässamine nii tavaline.  Aga suitsuandurid ikka tänuväärt aparaadid. Millalgi peaks muretsema suvilasse ka vinguanduri. Kuna tegemist pliidiga, suvilaga, ja suviti on ema seal palju ka omaette, siis oleks ikka kindlam tunne. Meil kõigil.

Ettevaatus pole kunagi liiast!

 


 

Olen väikese ühelapselise pere ema, peres kasvab 6aastane poeg. Veidi huvitavamaks võib olukorra teha see, et meiega koos elab ka minu pensionärist ema. Oleme väga ühtehoidev pere ja armastame teha paljusid asju alati koos.

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar