lapsed valivad väga toitu

Öökulli tüüpi lapsed ja toitumine

Mõne aasta eest ütles uuring, et Eestis läheb näljasena magama 16% koolilastest. Minu laps kuulub kindlasti nende hulka.

Koolilaps ärkab hommikul ja paneb ühte sokki jalga vähemalt viis minutit. Vahepeal saad sa talle teine viis korda meelde tuletada, et ta võiks putru süüa. Toiming, mille juures unisematel päevadel unustatakse lusikas suu ette ja parematel päevadel läheb söömine meelest ära, sest on vaja juttu ajada.

Igal juhul ei mahu hommikul veel ärkamata makku eriti palju kui sa oled öökulli-tüüpi.

Koolilõuna on teatavasti ohtlik ja kardetav, sest seal sees varitsevad sibul ja kapsas ja mine sa veel tea, mis hirmsad loomad. Targem on jätta puutumata.

Pikapäevaoode tuleb jagada kogu klassi vahel, sest teatavasti on just sinul kõige paremad võikud ning lisaks on toit hea kaup populaarsuse nimel. Või on lapsed lihtsalt lahked – mine sa võta kinni.

Ja siis jõutakse koju. Ja oh häda sellele lapsevanemale, kellel makaronid on selleks ajaks tegemata. Siis aitab muidugi hädast välja ka pizzaraha. Kiired süsivesikud kiirelt! Kui hästi läheb, siis sobib juurde ka tomat ja kurk, mis klassifitseerub juba täitsa tervisliku toidu alla.

Ja siis tuleb second dinner ja third dinner ning kindlasti! kindlasti! tuleb enne magamaminekut veel üle küsida, et kas sul kõht on tühi. Sest hoia oma piip ja prillid kui see küsimata jääb. Siis kuuled sa järgmise tunni (algab vahetult pärast hambapesu või kohe voodisse jõudes – tärminid, mis märgivad, et söögiaeg on lõppenud) seda hala, kuidas üks peab näljasena magama minema, sest keegi pole talle kunagi süüa andnud.

Ja annad pühaliku tõotuse teha järgmisel hommikul lemmikputru – kaerahelbe oma!

Ja siis tuleb hommik… niisama unine nagu iga teine…

 


 

Töötav Ema, kasvatab kahte last (8 ja 1) ning jagab oma aega täiskohaga töö, vabatahtliku tegevuse ja perekonna vahel. “Aja jagamine ongi üks suurematest väljakutsetest, et olla igal pool päriselt kohal,” tõdeb ta.

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar