Lasteaed tekitas stressi

Lasteaia logiraamat – kolmas nädal

Nagu ikka korralikud lapsed, jäävad nad lasteaeda minnes haigeks. Nii ka meie noormees. Kolmas lasteaianädal tervitas meid põhjaliku nohu ja piiripealse palavikuga.

 

Teate küll – see värk, kus laps tunneb end igati hästi, aga kollektiivi minna ei või. Selline tüüpiline stressor ehk: a) tõenäoliselt lasteaia stressist vähenenud immuunsus, mis on külge haaranud viiruse (lapse stress), b) stress lapsevanemale, sest jälle tuleb leida alternatiivsed lahendused. Meie lisamure, et äkki jääb liiga pikk vahe ja noh just oli ju hakanud minema….

Otsustasime võtta päev korraga, eks paistab. Õnneks kohtus abikaasa igal hommikul koera jalutades ka tööle mineva õpetajaga, nii et sai anda ka kohe suusõnaliselt teada, kas noormees täna tuleb või mitte.

Kolm päeva passisime kodus, siis otsustasime, et aitab: neljapäev ja reede on lasteaia päevad.

Mõlemal päeval mindi lasteaeda issiga, neljapäeval tuli järgi vanaema. Et oleks ikka veel segasem J

Vanaema põhimure oli, kas ta leiab õige käru üles, millega laps koju sõidutada, aga arvasime, et pole hullu, kui võtab vale, siis järgmine päev vahetame tagasi J Õnneks oskas laps kohe oma käru üles leida.

Peamised märksõnad aga lasteaias käimisest:

  • Ära minnes on ikka kurb, kuid juba teeb laps „Ta-daa“, läbi pisarate, aga juba tuleb vist mõistmine, mis toimub
  • Õpetajast hoitakse kõvasti kinni, aga see on ka hea – laps usaldab järelikult õpetajat
  • Toimub juba ka iseseisev mäng

Otsustasime, et püüame lühendada hommikul vanema kohalolekuaega, et see ebamäärane aeg ei jääks venima ning järgmisel nädalal hakkame mõtlema lõunauinaku peale lasteaias.

Äkki saabki sellest kõigest ikkagi asja J

 


Triin kasvatab kahte last (8 ja 1) ning jagab oma aega täiskohaga töö, vabatahtliku tegevuse ja perekonna vahel. “Aja jagamine ongi üks suurematest väljakutsetest, et olla igal pool päriselt kohal,” tõdeb ta.

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar