Ilona ootab beebit, kes praegu 3aastane poiss

Teine laps tõi perele uue hingamise

Kui meie perre suurest armastusest ja nagu sportlastel ikka, planeeritult,  15 aastat tagasi laps saabus, oli meile kohe algusest peale selge, et neid armsaid ja hullumeelseid tegelasi meie küll järjest vorpima ei hakka!

 Esimene laps pöörab elu nii pea peale, et hoolimata raamatute lugemisest, koolituste külastamisest ja sõbrannade tarkusest- see on šokk! Kuidas nii, et minu tahtmiste jaoks ei olegi enam aega ega ruumi ja ma pean vahel näljas, tihti aga suures unevõlas edasi tiksuma- kusjuures päästvat nädalavahetust ei terenda kusagil?

Olime mehega mõlemad kolmekümnendate aastate keskmail ning tahtsime ikka veel käia sõpradega vahel väljas, seega tol ajal oli eesmärk omaette leida ustav lapsehoidja. Õnneks olid meil mõlemad vanaemad ja vanaisad käepärast, nii et võimalusi oli. Lapsest eemal tekib loomulikult igatsus ta järele ja taaskohtumise rõõm on üks maailma suurimaid rõõme üldse.

Siiski oskavad nad esimese viieteist minutiga selle enamasti nullida ja ühe suurepärase tüli tühjast kohast tekitada. Kuid need ongi lapsevanemaks olemise magus ja kibe pool.

Mähkmed, magamata ööd, jonnid, ainult hull tahab alustada jälle kõike nullist!

Kui tütar juba kooli läks, siis hakati aina sagedamini küsima: “No millal siis teine sünnib?” Ent me puksisime selle jutu eemale, sest laps oli juba nii iseseisev ja see oli mõnus, et me olime mehega taas teineteise jaoks rohkem olemas. Häbi tunnistada, aga seitsmeaastast jätsin ma juba rahuga üksi koju kui õhtuti trenni kappasin. Telefon oli loomulikult käepärast, aga kui oleks midagi tõesti juhtunud?

Õigesti ütles mulle kunagi keegi: “Vaata ette, Ilona, kui vahe laste vahel suureks läheb, siis on liiga raske otsustada uuesti selle sammu kasuks”. Ja see oli puhas tõde. Mähkmed, magamata ööd, jonnid, ainult hull tahab alustada jälle kõike nullist!

Ent aeg tiksus armutult edasi ning minu bioloogiline kell plärises aina kõvemini. Peas uitasid aina sagedamini mõtted sellest, et meie perre võiks tuua nii palju uut hingamist üks väike poiss, kes kusagil kosmoses oma aega juba ammu ootab, ja me flirtisime mehega selle mõttega.

Lõppude lõpuks sündis täiesti erakordne uus inimene, ent temas olidki need omadused tallel. Ulme!

Seda, et mõtted materialiseeruvad, usun ma juba ammu. Nii juhtuski ühel kirglikul suveööl, et ta sai võimaluse minu kõhtu vupsata. Hämmastav, kuidas ma tajusin mõlema lapsega kohe, et see on tütar ja see on poeg. Ma vestlesin nendega lõputult, paitasin kõhtu, kujutasin iga viimast kui näojoont ja iseloomukurdu ette. Lõppude lõpuks sündis täiesti erakordne uus inimene, ent temas olidki need omadused tallel. Ulme! 😀

Ligi neljakümneselt olid mul aga hoopis teised kavatsused ja vajadused. Ma tahtsin just nimelt olla lapsega, hindasin iga päeva, nautisin imetamist (mis tütrega nelja kuuga lakkas), ootasin, kui me väikemehega kahekesi kodus olla saame ja ei tahtnud teda kellelegi laenule anda, ehkki pakkujaid oli.

Ma ei arva, et see oli klammerdumine, vaid ma lihtsalt nii nautisin seda kooskasvamist. Kõige üllatavam oli seekord mulle see, kui vabalt ma võtsin öiseid toitmisi ja muid väljakutseid. Imestasin isegi, kui ülirahulik ma suutsin olla. Täna ei maganud, okei, siis homme magan, või ülehomme! Tütre kasvades oli minu jaoks raskeim aeg tema esimene eluaasta, mis venis ja venis… Pojaga aga oli hops!- ja tehtud!

Meie poja ja tütre vahe on 13 aastat ja see on super! Ei mingit armukadedust, vastupidi, nad hoiavad teineteist, musitavad ja müravad lõputult ning muidugi ka kaklevad vahel. Aga nagu ma lootsin, siis see vahva Sass tõigi uue hingamise meie perre õpetades hoolivust, hellust, kannatust ja armastust.

 


Ilona Toots (41) on kahe lapse – tütar Malena (15) ja poeg Aleksandri (2,7) ema, ja  vabaabielus Aleksei Budõliniga (40). “Enamuse ajast olen kodune ema ja mängin oma väga hõivatud mehele sekretäri, aga osalen ka igasugustes võimalikes ettevõtmistes vabatahtliku ja organisaatorina. Vabal ajal teen sporti.”
0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar