Lapse armastuskiri emale

Tähtsusetud jutud?

Olete märganud, kui sageli sukeldume näiliselt olulistesse töödesse nii, et kui meile armastust-hoolimist-toetust pakutakse, tõrjume seda. „Sa oled nii kallis!“ hüüab laps oma toast. Pool tööinimesest nurrub tänulikult – teine, see fiktsioonmaailmas krooliv asjalik, uriseb – ära sega. Töötan, et sulle vajalikku muinasmaad vedada-pidada – armastusest räägime pärast… Tuttav tunne, eks?

Me lükkame harmooniat ja õnnelik olemist kangelaslikult edasi. Anname piitsa endale ja neile, kes meid armastavad. Kui meie erinevas eas lapsed oma asju räägivad, teevad nad seda targu kerges-mänglevas toonis – nad tahaksid selle sõnalise trallamise järel päris asjadest ja muredest rääkida, küsimusi esitada… Aga meie ütleme ahah – liigitame nii 10- kui 30aastase lapse jutu targu tähtsusetu rubriiki, et oma väga tähtsate asjadega oma õhinapõhises rööprähklemises püsida.

Ent just sellel veerandtunnil, mil meie kõige kallim päris asju sooviks rääkida, ongi tegelik mõte. Just ja ainult need hellad ja siirad lähedushetked annavadki nii muinasmaale, tööle kui muule ja määle tegeliku tähenduse.

Hobusel on lihtsam – kui tema voodit kasid, tuleb ta sulle selja taha ja toetab oma suure siira näo vastu su selga – ja sa ei pääse sitakäruga mudamaadlusele enne, kui oled teda korralikult kallistanud ja talle tõeliselt öelnud, et armastad teda.

Laps hüüab läbi kogu maja – niiniinii kallis oled – ja kohtab asjalikult nohisevat vaikust. Vaatab seepeale nutiplutist, mida sõbrad teevad – ja avastab, et eilne parim sõber on täna igavesti sõber hoopis naabritüdrukuga, et mõni popstaar on end kasti narkinud, et prohvetid ennustavad uut ilmasõda ja maailmalõppu ja et ja et ja et…

Seepeale kirjutab lapsekene, kes oma südameüdini hooliva-toetava Armastusega sind läbi sügispimeda ja pakaste toob – samal ajal, kui sina arvad varjutatud kana pimedusega, et sina ajad maailma ringi-ringi-ringi – armastuskirja. „Emme head omadused – hoolitsev, hooliv, ilus, ettevõtlik, andekas, osav, armastav, andestav, naljakas, armas, hea ratsutaja, painduv, hea ehitaja – ja moodne.!

Mitte ühtki kirjaviga. Ja nii kaunis.

Mu töönurk on vooderdatud väikese Meistritari kirjadega „I love You“, „Emme on parim!“, „See on sulle kui heale sõbrale ja parimale emale…“ Advendi ajal libistas laps oma kalendri šokolaadid minu arvuti juurde. Kinkis mulle ühel päeval oma pendli, teisel mäekristallist südame… Muidugi teen minagi ootamatuid-spontaanseid-nunnusid kingitusi, aga…

Ma luban. Luban kogu hingest, et saadan kõigile oma lastele täna ja alati Armastust. Tingimusteta – nende kui väga oodatud kutsutud külaliste olemasolu enesestmõistetavaks pidamata.

Kui vend Karekas siin viimati higitelgi riitust teenis ja me indiaanlaste põlismaade eest palvetasime, trallasid minu ja teekaaslaste lapsed metsapidi. Naersid ja kilkasid, ragistasid ja müdistasid – ja Standing Rocki härdusest välja kilgatuna tahtsin neile läbi Maa Ema spiritiri rüpe käratada: kaduge ära! Õnneks kuulsin oma sõnu enne, kui need välja sülitasin. Tahan ma tõesti, et nad ära kaoksid või? Millist ja miks vaikust me oma ellu ja tseremooniatele vajame ja nõuame? Palun naerge ja kilgake, mu üheksa järeltulijat – ja järgmised ja järgmised Tulijad ka!

Olgu teil nii uuel kalendriaastal, 28. jaanuaril saabuval Kuke-aastal kui 21. märtsil algaval mitmete rahvaste ja astroloogide uuel aastal alati põhjust südamest naerda ja laulda. Ahvi-aasta viimasel kuul püüan iseendal sabast kinni saada, kui maailma kõige paremaid asju enesestmõistetavalt võtan.

Võibolla ongi hea, et prohvetid ja mõtlejad hoiatavad kataklüsmide ja apokalüpsiku eest – see aitab siin ja praegu tähtsusjärjekorrad paigas hoida ja Armastada.

Olgu iga meie hingetõmme Palve. Palve oma laste ja kallite, Emakese Maa ning usu-lootuse-armastuse eest. A’How! Namaste! Shalom! Päikest!

 

 


Kati S.V Murutar – viie lapse ema, nelja lapse vanaema. “Loovus- ja loomatalus Soonel elab kuus hobust, üheksa lammast, kolm kassi, kaks koera ja kümme kana – kolm suve oleme teinud lastelaagreid, igal täiskuul on meil higitelgi tseremoonia ja Päikesevärava läbimine.”  Vaata ka Kati kodulehte www.aabramihobulausujad.ee

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar