Roomama hakkav laps

Pepu püsti ja roomama!

Meie pisike sõbrake on vahepeal märkamatult 5. elukuu tähise ületanud ja kipub juba vägisi roomama hakkama. Praeguseks on tal imehästi selgeks saanud üle mõlema külje keeramine, kõhult seljale ta tahtlikult veel siiski ei keera.

 

Karli mõõdud saame jälle väikese viitega teada, kuid riiete järgi tundub küll, et poiss kasvab mühinal.

Põnn on ka väga sotsiaalne ja eriti toredad on viimastel päevadel olnud need hetked, kui meie plika tema juures naerda lagistab –  nad võivad päris pikalt koos laginaga naerusessiooni teha.

Kuna kaks suuremat on eeskujuks, tahab väike poja kiirelt oma arenguga järele tõmmata. Nii on tal näiteks esimesed kaks alumist hammast üpris märkamatult tulnud ja juba üksjagu välja turritamas. Ülemise hamba esimene valge täpike on ka juba näha. Pole meie teistel lastel küll nii vara hambad tulema hakanud.

Keeramisele on aga viimastel päevadel lisandunud esimesed tõsisemad roomamise katsetused ja ühe-kahe käe pikkuselt kauguselt saab ta juba väikse pepu upitamise ja jalgade tõuke abil asjad kätte. Nüüd on ees ootamas see aeg, kus põrandad tuleb varasemast veelgi puhtamad hoida.

Nahahäda jätkub

Nahaprobleemide ja allergiatega maadleme endiselt – grillihooajal ja eriti kodusest keskkonnast väljaspool on päris keeruline toitumist piisavalt puhtana hoida. Samas, kui nüüd tahaksime mingil hetkel lisatoiduga alustada, peame enne naha piisavalt korda saama.

Hetkel tundub nokk-kinni-saba-lahti olukord olevat – kui nahk hakkab paremuse poole minema, läheb kõht korrast ära ja kui kõht korras, kipub nahk kehvaks minema.

Allergiateste veel pisikest tegema pole saadetud – pidasime arstiga plaani selle u 6-kuuselt ette võtta. Seni püüan ise oma toitumist jälgides välja selgitada, mis probleeme tekitada võib.

Igatahes on ta üks väike vahva ja rõõmus sell, kes meid pidevalt millegi uuega üllatab. Suuremad põnnid suhtuvad temasse väga positiivselt ja meil endalgi on võimalus tita kõrvalt suurematega tegeleda.

 


Olen 6- ja 2-aastaste vahvate põnnide ema ja jaanuaris sündis meie perre ka kolmas laps. Töötan projektijuhina ja minu igapäevatööks on erinevate ettetulevate teemadega tegeleda (lahendada, delegeerida, infomüra eemaldada jpm). Kõige olulisem põhimõte, mida püüan nii töö- kui eraelus jälgida, on “selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta” ja eriti hea on, kui millegi muutmiseks on olemas plaan.”

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar