Spaas kolme lapsega

Peaaegu puhkus – kolme lapsega spaas

Me saime ka enne päris suvepuhkust ja suviseid sõitmisi kogemuse võrra rikkamaks – läksime kolme lapsega veekeskuse mõnusid nautima! Selgus, et kolme lapsega, kellest üks titt, saab spaas kenasti hakkama.

 

Kuuleme muudkui sõpradelt ja laiemas pereringis, kuidas üks ja teine pere lastega spaades st veekeskustes käivad. Kuna ma ennast suuremaks veesõbraks ei pea, on see natuke minu taha jäänud ja teisalt kuna mu kallil kaasal oli veel pool aastat tagasi suur miinus prillidel, ei olnud ka tal väga motivatsiooni kuskile veekeskusesse minna. Lapsed on meil muidugi kõik väga suured veesõbrad!

Igatahes võtsime Laulasmaa spaa päevakorda… Pärast pisikesi ettevalmistusi ja pikka ujumisasjade kokkuotsimist võtsimegi mineku ette. Olime küll kodus korraliku hommikusöögi söönud, aga ikkagi olid lastel kohale jõudes kõhud tühjad. Tegime ühe võikupausi ja jagasime töö sektsioonidesse – kallis kaasa võttis suuremad lapsed enda hoolde ja mina tegelesin pisikese põnniga.

 

Spaas oli mõeldud titadele

 

Väga tore oli, et pesuruumis oli olemas üks beebivann, kuhu põnni sisse sain pista selleks ajaks, kui ma ennast pesin. Seejärel pisikesele pesu ja juba ta nautis ja kilkas rõõmust.

Keskmise lapse ajast on mul olemas üks vahva rõngas, millega beebil pea vee peale jääb ja tõmbasin selle nüüd pisikesele ümber. Ma ütleks, et üks väga mugav asi on see ja kolmanda lapsega on vähemalt mul nii, et mugavus loeb ikka päris palju 🙂

Saime niimoodi temaga väikses lastebasseinis olla, kus jalad põhja ulatusid ja ka suuremas basseinis käia. Oh seda rõõmu ja kilkamist ja sulistamist!

Suurematele lastele meeldis ka kogu basseiniskäik väga – nad hullasid mõnuga nii lastebasseinis, suures basseinis kui ka välibasseinis. Saunades nad eriti käia ei tahtnud, aga polnud vaja ka – õhk ja vesi olid täitsa piisavalt soojad.

 

Koridoris veidi  jahe

 

Pisike põnn pidas umbes tunnikese vastu, pesime, kreemitasime ja tegime ühe tissitamise riietusruumist väljas olevas koridoris. Kui sees ja igal pool oli mõnusalt soe, siis koridoris oli kahjuks ka piisava riietusega pisut jahe ja vist isegi väike tuuletõmbus.

Pärast söötmist tõime autost turvahälli (teadmine järgmiseks korraks, et turvahälli võiks kohe kaasa võtta) ja ta jäi kohe sügavalt magama. Nii me siis istusime ja ootasime rahulikult teisi, kes ettenähtud 2,5 tunnist maksimumi võtsid.

Seejärel käisime kohvikus söömas ja oligi meie tore veekeskuse päev otsakorral. Rahaliselt ei olnud see just eriti odav lõbu, kui arvestada veekeskuse piletitele otsa ka kõik ostetud söögid.

Kuna sel korral oli aga tegemist kõigele muule lisaks ka pereisa sünnipäevaga, ei olnud meil kuidagi tahtmist kodus mingeid suuri sööke valmistama hakata. Järgmisel korral võtame väikse võileiva ampsu ise kodust kaasa ja midagi ka pärast veest tulekut ampsamiseks, et kodutee üleliia pikk ei tunduks.

 

Kahjuks tuli haigus külla

 

Kahjuks jäi meie väike sõber järgmisel päeval nohusse, mis läks jälle üle köhaks, mis bronhidesse lõi. Mis teha – kuskilt ja kuidagi peab selliseid käimisi harjutama hakkama.

Kahju, et sama nädala lõpus spaahotellis viibimise ajal temaga vette ei saanud minna. Küll aga tean nüüd järgmisel korral arvestada, et lapsele saaksid soojemad riided kaasa ja oskan ehk paremini ka tuuletõmbust vältida. Ja minu hirmud selle ees, et kolme lapsega on kuidagi keeruline veekeskuses käia, said ka ümber lükatud 🙂

 


Olen 6- ja 2-aastaste vahvate põnnide ema ja jaanuaris sündis meie perre ka kolmas laps. Töötan projektijuhina ja minu igapäevatööks on erinevate ettetulevate teemadega tegeleda (lahendada, delegeerida, infomüra eemaldada jpm). Kõige olulisem põhimõte, mida püüan nii töö- kui eraelus jälgida, on “selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta” ja eriti hea on, kui millegi muutmiseks on olemas plaan.”

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar