Naera oma lapsega palju

Naer aitab lapse arengule kaasa

Naer ei tee ainult kõigi tuju heaks, vaid soodustab ka sinu lapse õpivõimet.

 

Prantsusmaa teadlased leidsid, et huumor aitab väikelapsel omandada uusi oskusi.

Nad lasid pooleteiseaastastel mürsikutel vaadata, kuidas täiskasvanu üritas kepiga saada kätte mänguasja.  Ühe rühma lapsed nägid seejärel, kuidas täiskasvanu leluga mängis, teised aga, kuidas ta selle kohe maha viskas. Pooltele lastele tegi see hirmsasti nalja.

Rana Esseily ja tema kolleegid täheldasid, et naerma puhkenud lapsed suutsid täiskasvanu tegevust hiljem paremini järgi teha kui need, kes naerma ei hakanud või kuulusid kontrollgruppi, kus naeru polnud.

 

Kas temperament või positiivse emotsiooni hea mõju?

 

Teadlased esitasid sellele kaks võimalikku seletust. Mõned “naeratavad” beebid on juba oma temperamendi poolest sellised, kes haakuvad keskkonnaga kergemini ja täidavad seetõttu paremini ka neile esitatud ülesandeid.

Võib ka olla, et „naervatel“ lastel on kõrgemad sotsiaalsed oskused või kognitiivsed võimed, mis aitavad toimimisele kaasa.

Teine seletus põhineb ajukeemial. On hästi teada, et positiivsed emotsioonid, nagu naer või hea klapp eksperimenteerijaga võivad tõsta aju dopamiinitaset, mis omakorda mõjub hästi õppimisele. „Seega võib täheldatud efekt olla seotud üldise positiivse emotsiooni ja mitte ainult huumori või naermisega,“ märkisid teadlased.

Seega: kui meil on kodus positiivne õhkkond ja palju naeru, kasvavad meie lastest nutikad tegelased!

 

Allikas: Ajakiri Cognition and Emotion

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar