Nädalavahetus lapsehoidjatena

Kaheks päevaks saab meie ühelapselisest perest üks ideaalne suurpere, kus on ema, isa, 3 last, kuldne retriiver ja jänes. Läksin “oma poistega” sugulase lapsi hoidma.

Tegelikult on tegemist minu elukaaslase õelastega, 8-aastane poiss ja 11-aastane tüdruk. Ega ausalt öeldes vahet ei ole, kas sugulane või mitte – need lapsed ja loomad on ikka toredad.

Juhtus siis nii, et vanaemad läksid sanatooriumisse ja lapsevanematel oli asja naaberriiki. Nii palutigi meid appi. Ja kuna meil selleks nädalavahetuseks plaane ei olnud, olime loomulikult nõus lapsi hoidma.

Täna peale tööd tõttasin koju, veidi koristasin, ja hakkasin meile vajalikke asju kokku pakkima. Oma lapse jaoks pakkisin ka madratsi kaasa, kuna lisavoodit neil ei ole. Väikse pesa teeme talle lastetuppa põrandale. Ühte kohvrisse lapseriided, teise kohvrisse meie riided, kolmandasse kotti voodipesu, neljandasse tekid ja padjad. Jah, kaheks ööks kodust ära ja 4 kotitäit asju!

Mis meil siis plaanis on…. Täna tegime laste soovil lihtsalt fantaõhtu. Jätsime lapsed koju mängima, käisime poes ja tõime fantat ja mõned snäkid. Enne seda muidugi sõime korralikult õhtust – pereema jättis meile kena õhtusöögi.

Laupäeval vaatame veel, mis teeme. Kindlasti üks terviserajaring värskes õhus, võibolla einestame kohalikus söögikohas, võibolla külastame ujulat…. Kindlasti mängime kaarte, sest laste üks lemmikmänge on Turakas.

Pühapäeva hommikupooliku saame veel koos olla, arvatavasti lähme samuti terviserajale jalutama ja mänguplatsile turnima.

Oma osa soovib ka koer. Temaga õues käik on paras katsumus – jõudu ongi tal nagu loomal. Ikkagi suur koer ju. Esimene väljas käimine nägi välja nagu üks jõu katsumine, kumb on tugevam. Perenaisega aru pidades soovitas koeramaiused kaasa võtta – ebameeldivuste puhul viib koera mõtted mujale. Niimoodi, kavalusega, saab teda ohjeldada. Tegemist noore koeraga, veidi üle aasta vana.

Jänkul tuleb ka lihtsalt söök ette panna ja pudelis vett vahetada.

Eks põnev saab meil olema.


Olen väikese ühelapselise pere ema, peres kasvab 6aastane poeg. Veidi huvitavamaks võib olukorra teha see, et meiega koos elab ka minu pensionärist ema. Oleme väga ühtehoidev pere ja armastame teha paljusid asju alati koos.

 

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar