Miks romantilised suhted tuhmuvad ja suhted lagunevad? Miks kasvatakse lahku?

Täna ma tean sellele vastust ja vastustega on lahe asi see, et saad hakata asju päriselt muutma. Miks mehed ja naised kasvavad lahku ning suhetes on üksindus ja armastuse puudus? Olen avastanud vastused läbi oma elu ning kogemuste.

Muide ma pean kohe ütlema, et juba lapsena märkasin, et inimesed lepivad paratamatusega, valetavad endale või lahutavad suhteid, mõned hoopis leiavad õnne kodus väljaspool hobide või uue kallima näol või pigistavad silma lihtsalt kinni…

Kuid mitte keegi ei ole näidanud mulle suhet, mida tasuks korrata… Lapsena ma nägin, et suured on hädas ja nii ma lubasin endale, et minuga nii ei lähe… Ja ometi läks… Isegi, kui ma tegin teistmoodi…

Ma proovisin oma meest hoida, tegin talle kõike, mida pidasin heaks, pühendusin, hiljem karjusin, nõudsin, rääkisin ja rääkisin, näitasin talle nn. tõde, leiutasin trikke, lõpuks lihtsalt lõin käega ja hakkasin kaugenema…

Siis taipasin, et olen astunud sinna ämbrisse, kuhu kõik teisedki… Me käisime nõustamas ja maksime päris kopsaka raha, aga tulemust ei olnud. Valu meie sees aina kasvas ning lahus olemine oli parem kui koos… Kuid meil olid lapsed…

Olles ise kasvanud katkises peres lubasin endale, et teen mis võimalik ja hoian pere koos. Lapsed on imeline põhjus võitlemiseks. Ja siis oli aeg istuda maha… Miks siis aga toimub kõik see, mis toimub?

  1. Ma ei ole usklik,  aga kunagi ammu kui elu oli toonud raske leina minu õuele, pöördusin piibli poole lootuses saada lohutust. Piiblist ma aru ei saanud, sest seal tapetakse ja sigitakse minu mõistuse vastaselt… Küll aga jäi silma midagi mis väitis, et meeste ja naiste vahel on kiil. Ja on jah… Ning see tuli minu mäletamist mööda sellest, et Aadam ei võtnud vastutust enda teo eest ampsata õuna, vaid süüdistas naist… suu aga avas ta ju ise. Nüüdki näen, et mehed süüdistavad naisi ja naised on nagu halvad… aina väidetavalt näägutavad ja teevad elu raskeks. Aga see punkt oli ainult soojenduseks ja nii huumoriga pooleks, et näidata kui iidse probleemiga me maad jagame.
  2. Kuidas me valime endale elukaaslase? Miks mõni inimene on nii vastupandamatu? Meie ei valigi, vaid meie alateadvus valib meile tuttavat. Mida see tähendab? Nimelt naised valivad ikka oma isa sarnase mehe ja isad on need, kes reeglina teevad meile haiget… Minu isa tegi. Oma külmuse ja jäikusega… Vandusin, et ei võta iial isa sarnast mees, kuid 13 a hiljem tõdesin, et uups ikka juhtus nii. Ja nägin enda isa häid ja halbu omadusi… Minu isa oli meie kasvamise ajal väheste sõnadega ja tõsise ilmega… Ning minus tekitas see alati segadust ja hirmu. Olin ju laps, kes oleks vajanud seletusi, kallistusi ja hoidmist… Minu mees on sõnadega kitsi ning samuti tõsise ilmega ja käivitas minus kohe samad tunded… Ja nii see allakäik algaski. Ja muide mina olin oma ämma moodi… Ka seda ei taha ükski naine tunnistada 🙂
  3. Tülid saavad aga alguse sellest, et me väidame, et teame, mis on teise peas ja käitumise taga… Mina arvasin, et tean, miks minu mees on sõnadega kitsi ja tõsine. Kindel märk sellest, et ta mind ei armasta… sest lapsepõlves õppisin selle selgeks ja ma süüdistasin isa korduvalt… Kuid tegelikult oli selle tõsise ilme taga hoopis hirm… Hirm eksida… Hirm rääkida… Sest meie naised oleme emadena väikeste poiste vastu suht koht karmid ja käseme, loome reegleid ja kui laps eksib, siis karistame… Ja hiljem oleme hädas meestega, kes ei julge ennast väljendada. Seega tõlgendame oma vanale ajule tuginedes ehk mälestustele tuginedes. Kasutame olevikus mineviku infot. Ja süüdistused kuhjuvad.
  4. Suhetes ei olda teadlikult, vaid me kasutame rolle. Rolle on palju: ema, töömees, läbikukkunu, koristaja, rahateenija, macho jne. Ning tegelikult ei suhtle elukaaslased omavahel, vaid kohtuvad sisse õppinud rollid. Ema räägib rahateenijaga ja imestab, et kuhu kadus romantika… Läbikukkunud inimene suhtleb machoga ja ikka pole sädet… Armumise ajal aga suheldakse ilma rollideta… ja vat see on kaunis.
  5. Teineteisele tehakse valu ja loodus on juba sättinud nii, et valu eest tuleb põgeneda. Kui valu on piisavalt tehtud, siis lahku kasvamine on paratamatus, sest inimesed ei tea, mida valuga teha… Ometi on olemas joogas teadmised, kuidas päriselt valust vabaneda. Ühesõnaga muututakse valu allikateks. Süüdistused, ohked, tegemata jätmised.
  6. Tavaliselt me tahame, et teine inimene annaks meile seda, mis meil lapsepõlves saamata jäi, aga looduse nali seisneb selles, et me valime alateadvuse alusel inimese, kes seda kindlasti anda ei saa… Sest temal on ka see puudu olnud. Ehk suhtes on samade haavadega inimesed. Ja karjumine ja nõudmine seda paremaks ei tee 🙂

Siin on ainult mõned punktid, aga nagu te näete, siis emotsioonide lainel inimene ei saagi luua teadlikku suhet. Ja inimene, kes ei tea miks ta millegi eest seisab,  ei saagi aru mis toimub….

Mida aga siis teha?

Tuleb õppida teadlikkust ja nägema, miks sa vajad seda mida sa vajad ja tuleb taibata, et karjumine, survestamine ning nõudmine ei anna sulle suhet…. Ja kas te olete märganud, et isegi kui vahetatakse elukaaslast, jõutakse ikka samasse seisu. Võibolla tüli teemad on ehk erinevad.

Suhtesse astuv inimene peaks olema täis armastust ja mitte vajama seda, siis saab suhe alles tiivad. Meil on aga inimesed kõik kenasti katki, sest pole olemas ühtegi täiuslikku lapsevanemat ja kõik vanemad teevad vigu…

Armastuse vaeguses inimesed püüavad teisi juhtida, saavutada elu, kasutavad vägivalda ja ei hooli ei loomadest ega inimestest. Kui me vaatame, mis toimub meie ühiskonnas ja seda, et inimeste kaaslaseks on armastuse asemel depressioon, võin väita, et tavameetodid ja seni kasutuses olevad vahendid on läbi kukkunud.

Mina olen loonud Pilvekooli ja jagan mooduleid, kus käsitlen sellel kuul ka seda teemat, sest kas me kõik mitte ei tahaks head suhet ja olla õnnelikud? Õnnelik lapsevanem loob õnnelikke lapsi.

Võin kohe öelda, et asjade pidev arutamine ei too lahendust 🙂 Ja ka asendustegevuste leidmine ei too lahendust. Ning silmade kinni pigistamine ja eituses elamine ka ei too lahendust.

SUL ON ANTUD SEE ELU SIIN. MIKS SA EI VÕIKS SIIS OLLA ÕNNELIK JA TEGUTSEDA SELLES SUUNAS, ET KA SINU SUHTED OLEKSID ÕNNELIKUD.

Külasta ka minu lehte kertriin.simplesite.com

Pereelu kogemus-konsultant Kertriin Paabo

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar