Mida teha, kui ema ja isa ei ole ühel lainel? Kui vanemad kasutavad erinevaid kasvatusmeetodeid…

Saades emaks oli jube taibata, et mees ja mina ei ole samal lainel. Veel jubedam oli märgata, kui vägivaldne võib mees lapse suhtes olla. Mees käskis, poos ja laskis… Ning minu süda murdus…

 

Täna ma aga tean, et ma ei ole ainus naine samas olukorras. Mehed usuvad pimesi karmi kasvatusse ja sellesse, et nii nagu nemad ütlevad, nii ka on. Ja neil meestel on nagu kindel teadmine, et lapsed kasutavad oma vanemaid ära…

Kuid kus kohast võtavad need samad depressioonis, õnnetud omal töökohal, mehed, et neil on õigus? Kuidas nad küll ei taipa, et see, mida tehti nendega, on see, mida nad nüüd tonnides välja pritsivad… Ja kuhu see kõik on neid viinud?

Mida siis teha, kui ema hinges teab, et laps ei vaja karmust, vaid hoopis heatahtlikkust? Mida teha, kui mees räägib kodus manipuleerivatest lastest ja sellest, kuidas laps tahaks nagu võita… Või oled sina ise selline ja sinu mees hoopis on heatahtlik?

Tegelikult peaks ema ja isa istuma maha ja panema paika, kuhu nad soovivad jõuda. Kuidas nad sinna punkti võiksid jõuda, aga mis peamine: MIKS ON USK, ET LAPS VAJAB KARMUST? JA KAS KARMUSES KASVANUD LAPS SAAB ENDAS KANDA RÕÕMU JA ARMASTUST VÕI ON TA PIGEM DEPRESSIOONILE KALDUV?

Mina seisin enda mehe vastu. See oli üks jubedaimaid asju minu elus, sest kandsin endas hirmu meeste ees.

Suur ja karm isa kahjuks tekitabki hirmu meeste ees. Ja nii ma värisesin ja seisin… Palusin enda mehel ruumist lahkuda ning palusin tal vaikida. Ütlesin, et mina võtan vastutuse.

Mis aga peamine: MA SAIN ARU, ET MINU JA LAPSE SUHE ON ERILINE NING MINU MEES LOOB ENDA SUHTE MINUST ERALDI. See, mis tema teeb, on tema tagajärg. Mina aga õpetasin enda lapsi issit vaadeldes. Kuidas? See on juba eriline protsess. 

Täna oleme oma mehega astunud tuhandeid samme, et olla kooskõlas. Tean, mida on vaja selleks, et isa ja ema töötaksid koos LAPSE HEAKS, mitte LAPSE OHJAMISEKS.

Olen astunud veel mõned sammud edasi ning koduse emana avanud ennast teistele vanematele. Siin kodus kasutades teaduspõhiseid uuringuid, teadlikkust, joogat ja kogemusi olen saavutanud tulemusi, mille poole tuhanded vanemad liiguvad.

Infosse uppumine, nõuanded, mis kuhugi ei vii ja palju vahtu on suureks takistuseks. Aina üritamine ja läbikukkumine on aga nii kahjulikud, et viivad paigalseismiseni…

Minul aga on saavutused:

  • meil ei ole konflikte, kiusamist
  • meie oma mehega tegutseme kooskõlas
  • emana olen saavutanud rahu, mis on supervahelduseks kogu sellele hirmule ja murele, mis mind varem haldas…
  • õpetan enda lapsi nii, et neil rõõm ei kaoks, vaid kasvaks, sest elu ei pea olema raske nagu meile õpetati ja edukuse mõõdupuuks ei ole auto, vaid elurõõm

Olen loonud mooduleid ja facebooki grupi, kus vanemad saavad teineteist toetada. Kui ka Sinul on huvi luua muutusi, mis päriselt on muutused, siis külasta minu kodukat kertriin.simplesite.com või kirjuta kertriin@gmail.com

Ja muidugi on uuel kuul välja tulemas 2 imelist lasteraamatut, mis on täis draakoneid ja seiklusi. Audioraamatutes on vinged helid.

ELU PEAKS OLEMA RÕÕMUS JA TÄIS KOOSTÖÖD NING TUGE. 

Liitu minuga ja leia vastus küsimusele: KUIDAS OLLA KENA INIMENE OMA KODUS JA OMA KODUSTEGA?

Pereelu kogemuskonsultant Kertriin

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar