Kool ja lasteaed algavad

Ma tean, et meie haridus ei ole jätkusuutlik ega tee kedagi õnnelikuks… Mida siis oma lapse heaks teha?

Kui ma sain nn suureks ja olin maha joonistanud kõik kohustuslikud ringid (põhikool, gümnaasium, ülikool, mees, laps, maja, koer, auto) sain ma aru, et see ei ole elu… Ja kui ma põrkusin vastu päris probleeme (ma ei osanud olla last mitte kahjustav ema, ma ei osanud olla elukaaslane) taipasin, et oh sa raks: mul ei olegi eluks vajalikke oskuseid…

 

Kuuldes, et stress on muutunud tavapäraseks ja inimesed on leppinud isegi tõsiasjaga, et lapsed põevad ka stressi, on asi minu jaoks kurvemast kurvem.

Minu vanem poeg käis neli aastat koolis ja selle aja jooksul suutis ta õppida seda, et kool on kohutav, õpetajad ei ole kenad inimesed, vägivald on normaalne ja selle vastu ei saa (sest nii suhtutakse koolivägivalda). Haridus on aga mingi imeasi, mis muudab sind paremaks, targemaks ja kaunimaks.

Tõeline küsimus on aga selles, et kas ikka muudab? Meie valitsus käitub inimestega nagu lollidega. Ja ometi peaks ju olema haritud rahvas…

Kas haridus on haritus? Ja mis see haridus meile annab? Kui meie kallid koolilõpetajad lasevad endale kärbseid pähe ajada maksumuudatuste näol elades sellele kaasa nagu millelegi imelisele.

Saamata aru, et matemaatika muutub keerulisemaks ning tihti annad 2 ja saad vastu 0,5. Kuid see on tegelikult emotsionaalne kirjutamine ja taaskord tõden, et emotsioone valada välja teistele pähe ning kirjutistesse on ka normaalsus saamata aru, et emotsioone peaks ka õppima.

Mis nad on, kust kohast tulevad, kuidas meid mõjutavad ja mis me nende ajel üldse teeme? Nii lihtne on ju umbropsu sõnu ritta seada ja ennast välja elada 🙂

Mina õpetan oma lapsi kodus ja olen võtnud eesmärgiks: õpime kõike elust endast! Mina õpetajana viin ennast kurssi õpikutega ja siis laps kogeb kõike elus endas. Mitte ei pea hariduseks õpikut…

Mida saab aga iga lapsevanem oma lapse heaks teha?

  • leia enda lapse ellu inimesed, kes neid inspireeriks ja kellelt nad saaks omandada teadmisi, mida sinul ei ole
  • kaasa oma lapsi igasse tegemisse, võta aega, sest see tasub ennast ära
  • anna oma lapsele reaalseid oskused: hoida korda, pesta nõusid jne
  • vii ennast kurssi õpikutega ja tee kõik mis võimalik läbi päriselus

ÄRA JÄTA OMA LAPSE HARIDUST KOOLI ÕLGADELE, sest nemad kopeerivad sajandeid vana nalja.

  • ja anna oma lapsele lisateadmised: suhted, raha, tema ise

See kulutab jubedalt aega… ja on kohati tüütu… ja nõuab minult palju. Eriti nõudis see hetk minult seda, et esmalt viisin ka ennast ise sellisele tasemele, et ma üldse saan anda oma lastele lisa ja teadmisi. Õnneks on mul aga anne näidata kõike päris elus.

Täna nõustan vanemaid ja olen palju jaganud oma ideid ka õpetajatega.

Minu otsus on kindel: haridus ei peaks olema last kahjustav, vaid avav ning kahjuks ei suuda seda kõik täna rakendada nii nagu vaja, sest isikuomadused ei ole õiged.

Päikest Teile lapsevanemad ja teadke, et ennem õppige ise olema õnnelikud ja siis loote ka õnnelikke lapsi!

 


Olen kolme lapse ema, kes on pühendunud ema ametile, et kasvatada terviklikke ja õnnelikke lapsi. Minu hobiks on uurida, kuidas õpetada asju, mis oleks päriselt ka kasulikud. Panna kohtuma elu ja haridus. Samas olen elustiili muutuse teel, et olla enda lastele imeline eeskuju.

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar