Kui ema peab olema lapsele ka isa eest

Lapsega lõbusalt

Ma kasvatan poissi, tulevast meest. Püüan temas täiesti teadlikult edendada mehelikke jooni, hoolimata isa eeskuju puudumisest. 

Ma kiidan lapsele ta isa. Et oli tubli ja töökas mees, kuldsete kätega. Ma tahan, et poeg võiks oma isa ja iseenda mehelikkuse üle uhkust tunda. Ma kleebin kodus seintele kuulsate spordimeeste pilte. Ostsin talle päris ehtsad tööriistad ja tööriistakohvri juba siis, kui ta polnud veel kolmenegi. Lasen tal tehnikaga möllata.

Igal võimalusel viin teda lähikonnas toimuvatele spordiüritustele. Me käime isegi koos kalal! (Konksu sikutamine kala kurgust on kole, aga selle konksu ja tamiili ja tina ostsin ikka ise, lapse huvides.) Me käime looduses, seiklusradadel ja metsades turnimas. Me ajame talvel loomade jälgi. Me saaks jahtigi pidada, kui mul oleks õiget liiki relvaluba.

Ma teen seda, sest kasvatan väikest meest. Soovin talle pakkuda tõelist seiklusrikast poisipõlve ega arva, et ta peaks oma väänikulõbudest ilma jääma ainuüksi selle pärast, et teda kasvatab vaid ema.

Mu tutvuskonna mehed võtavad meie seiklusi heatahtliku huumoriga. Tore on lugeda nende vastuseid, kui mõne asja kohta nõu küsin. No ei tea ju seda meeste värki iga kandi pealt.

Olen peres nii ema kui isa eest. Pipi Pikksukk ja Hunt Kriimsilm ühes isikus. Kusjuures, see on lõbus. Kui see vahel nii skisofreeniline ei oleks.

 

 


Üksikema (38) on pidanud juba kolm aastat elatuma juhutöödest, sest hoolimata heast haridusest ei ole tal väikelapse kõrvalt õnnestunud püsivat tööd leida. Oma blogis näitab ta, milline on tegelikult elu Eestis allpool vaesuspiiri, kui oled lapsega üksi ja pole lähedasi, kellele kriisiolukorras toetuda.

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar