Tita jäi põrandal magama

Kuus kuud titat, kuus kuud rõõmu

Karl sai vahepeal täiesti ootamatult kuus kuud vanaks. Sel korral läks õnneks ja saime täitsa õigele päevale oma tähistamisega pihta – tegin sel puhul ühe kuhja munata muffineid, mis kõikidele sööjatele väga meelepärased olid. Toiduvalmistamise ajal väsis väikemees ära ja jäi koridori põrandale magama, minu king kaisus.

 

 Meie kuuekuune põngerjas on juba väga asjalik – ta suhtleb hoolega, püüab teiste laste mängudes osaleda ja suudab samas täiesti edukalt ise ennast lõbustada kui kedagi teist juures pole ja näiteks nälg või märg mähe meelt kurvaks ei tee.

 

Sööb ta endiselt ainult rinnapiima – see on jälle nende allergiatega seotud. Sellises olukorras soovitatakse lisatoiduga pigem pisut hiljem alustada ja väga täpselt jälgida, millele ja kuidas laps reageerib.

 

Siiani on Karl olnud täiesti rinnapiimal ja saanud maitsta paaril korral toorest pirni ja närinud värskeid väikseid kurke närinud. Võtan hoogu, et lillkapsas ette võtta. Õnneks on juba igasugust head eestimaist värsket köögiviljakraami saada. Vaikselt hakkame neid siin järgmise kuu jooksul katsetama.

 

Tragi laps

 

Meie põngerjas on üldse igati väga tragi – lisaks roomamisele käputab ta ka usinasti. See lõpeb vahel natuke nutuselt, sest kõhtu maast lahti sakutades ja põlvedele toetades kipub tasakaal ära minema ja kõhult seljale maandudes saab nii mõnigi kord pea natuke haiget.

 

Ükski mänguasi või muu meelepärane asi liiga kaugel pole ja loomulikult on kõige lemmikumad asjad keelatud – nii on näiteks minu ema juures olles kõige populaarsem sihtkoht köögis asuv kassi toidukauss. Sinna on hea näpud sisse lükata või siis veetops ümber tõmmata.

 

Põnn magab hea meelega esimese une kärus – kui hommikused äratused 7 paiku toimusid, siis tuli poole üheksa ajal juba uni peale ja vahel kippus see suisa kolmele-neljale tunnile venima. Teiseks uneks olen teda tema oma voodisse (ema juures olles on selleks reisivoodi) sättinud ja ka seal on uni väga magus olnud.

 

Häda haigustega

 

Ei saanud kuues kuu mööduda ilma suurema haiguseta – bronhiit kimbutas teda jälle ja pidime jälle auru tegema hakkama. Lisaks oli pisikesel nahk ikka väga korrast ära. Miski tekitas talle kogu aeg reaktsiooni ja me ei saanud jälile, mis see on.

 

Kuni ma siis lõpuks lugesin Sandra Tammi ülevaadet histamiini ja toiduainete teemal ja jõudsin jälile, et üks suurematest kurja juurtest oli meil hapukoor. Nii lihtne asi ja tekitas nii palju probleeme. Nädal aega pärast selle menüüst välja jätmist muutus lapse nahk nii pehmeks ja väljaheitega pole ka ühtki probleemi enam.

 

Allergiaid uurime sellegipoolest ja värskeid uudiseid sellel lainel peaks juba kindlasti järgmisel korral olema. Õige pea õnnestub ka kuuenda kuu arstivisiit teha ja siis saame järgmised mõõdud ja kaalud ning saame teada, mida arvab meie tita arengust neuroloog.

 


 

Olen 6- ja 2-aastaste vahvate põnnide ema ja jaanuaris sündis meie perre ka kolmas laps. Töötan projektijuhina ja minu igapäevatööks on erinevate ettetulevate teemadega tegeleda (lahendada, delegeerida, infomüra eemaldada jpm). Kõige olulisem põhimõte, mida püüan nii töö- kui eraelus jälgida, on “selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta” ja eriti hea on, kui millegi muutmiseks on olemas plaan.”

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar