lapseootel naised

Kuus jalgpallurinaist korraga lapseootel!

„Tere tulemast meie gruppi, Ilona!“  Selline kiri potsatas mu Facebooki sõnumitesse ühel päeval. Ootasin meie teist last, elasin oma õndsas mullis  ega teadnud, mis maailmas toimub. Pilleriin, kelle elukaaslane Rando kuulus Alekseiga sarnaselt Nõmme BSC rannajalgpalli meeskonda, viis mind pommuudisega kurssi. Selgus, et koos minuga oli lapseootel kuus selle meeskonna jalgpalluri naist ja kõik me pidime sünnitama kahe kuu sees! Kui tihti selline asi juhtub?!

Pilleriin koos Randoga, Ele ja Andreas, Helen ning Indrek, Triin koos Erikuga ootasid oma esimest last, Birgit ja Vaiko lisaks kahesele tütrele teist mähkmeklienti, ja meie Alekseiga kolmeteistaastase tütre kõrvale samuti teist Budõlinit. Kuna mehed olid teinud meeskonnaga vingeid pilte, siis ega ka meie saanud kõrvale jääda ning lõbus sessioon koos kõhu- ja mängupallidega sai fotodele jäädvustatud.

kuus titat

Kuus titajalgpallurit

Kuupäevade võrdluses pidin mina stardipaugu andma ja tänu Sassi edukale pikale kõhusredutamisele sain teistele kaks nädalat mänguruumi lisaks pakkuda, et me ikka edukalt oma beebidega selle välja lubatud kahe kuu sisse mahuksime. Mis puudutas sugusid, siis saime peagi teada, et mina ja Pilleriin ootasime poisse, teised aga tüdrukuid. Vaid Ele kõhukodanik tegi pikalt Sharon Stone´ilikke jalaviibutusi, enne kui ilmutas oma neiulikke omadusi.

21.04 tuli keisrilõikega ilmale meie Aleksander. Juba nädala pärast, 28.04 ilmus teinegi poiss, Lennart. Nüüd läks veidi kauem aega, enne kui Heidi 20.05 sündis ja tema järel 29.05 Kristella, ning peagi ka Mia, 04.06. Pesamuna Lauretta saabus 25.06 ja meie plaan sai vaid mõne päevaga ületatud. Paari kuu möödudes, kui emmed ennast juba peeglist ära tundma hakkasid, tegime vinge pildistamise koos isside ja ühesuguste jalgpallisärkidega. Fotograaf tormas higimull laubal ja püüdis kõiki lapsi korraga tabada.

Suhtlesime omavahel agaralt Facebookis edasi ja sellest oli igasuguste murede korral – eriti alguses –  tohutult abi. Kuulusin ka Aprillibeebide 2014 gruppi, kus sai samuti nõu ja teiste edusamme jälgida, ent meie kuuik oli kuidagi privaatsem. Hakkasime kordamööda kodudes kokkutulekuid korraldama ja püüdsime jäädvustada iga kord meie kasvavaid rüblikuid kaameraga. See on eluaegne mälestus.

 

Suured ja väikesed jalgpallurid

Kuna ma ei ole hiiglasuur sõbrannataja ja vahel oli teekond bussidega nii pikk, siis me Sassiga ei sattunud igale kokkutulekule, ent kui me saime teistega kokku, siis oli rõõmu sabaotsani välja.

Ka on meil traditsioon koos peredega tähistada jõule – siis koguneb üks suur kirev ja piiksuv familia. Lisaks meeldib meile käia Nukuteatris. Oli see alles furoor, kui me oma ilastavate tegelastega esimest korda saali maandusime. Nüüd tuleb juba saalis hargneda, sest üks tahab ette istuda, teine taha, kolmas keerelda.

Kui jõnglased hakkasid lasteaias käima, siis neid kokkusaamisi jäi vähemaks, ent seda üllatavamad nad on. Lapsed kasvavad mühinal ja iga kord avastad, et keegi räägib juba r-tähte või oskab oivaliselt joonistada, on kasvatanud endale uhke patsi või on niivõrd iseseisev. Iga laps on täitsa oma nägu ja tegu. Nüüd valime juba kokkusaamiseks mängutoa, kus allameetrimehed saavad energiat välja raputada.

kolmeaastased lapsed

Praegu on lapsed juba kolmeaastased rüblikud

Rõõmu on aja jooksul tekkinud juurdegi. Peagi kolmeseks saavate laste kõrvale on sündinud või sündimas veel neli väikest inimest, seega iga paari peale on lapsi kaks – Eesti keskmisele oleme juba ninanipsu teinud. Kes meist hat trickiga maha saab, näitab aeg, aga kindlasti mehed jalgpalliplatsil 😀

 

 

 


Ilona Toots (41) on kahe lapse – tütar Malena (15) ja poeg Aleksandri (2,7) ema, ja  vabaabielus Aleksei Budõliniga (40). “Enamuse ajast olen kodune ema ja mängin oma väga hõivatud mehele sekretäri, aga osalen ka igasugustes võimalikes ettevõtmistes vabatahtliku ja organisaatorina. Vabal ajal teen sporti.”

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar