Kuidas saab ema hoida enda tervist?

Ema tegutseb kõigi teiste heaks. Ema on olemas. Ema vastutab ja annab endast kõik. Ema ei maga, ei söö, ei puhka, kui peres on kriis. Aga mis saab siis emast?

 

Olen olnud kodune ema juba aastaid ning avastanud korduvalt ennast uppumas… Mida see tähendab? Et olen endast liiga palju andmas. Ja see tundub väga normaalne, sest kui ma olen kohal ning tegutsen, siis see on hea minu laste ja pere jaoks.

Lapsed saavad selgeks oskused, mis omakorda annab pikemas perspektiivis emale puhkust. Mis aga juhtub? Miks nii hea plaani juures tekib uppumine?

 

Miks jääb ema haigeks?

 

Olen jõudnud olukorda kus taipasin, et magasin maha haiguse sümptomid ja nüüd on asi läinud ehk natuke liiga kaugele. Kuidas sai juhtuda nii, et ma ei märganud enda kehas toimuvat? Küll aga tean kõike, mis toimub minu lastega. Oma keha on ju lähemal… Aga võta näpust.

Olen nüüd võtnud aja maha ning vaadelnud vigu. Mis läks nihu? Sest ema peaks ju ka terve olema… Ja ma nägin midagi. See on TASAKAALUTUS.

Iga ema vajab enda kõrvale meest, kes on olemas sellel hetkel kui lapsed valmis tehti… Mingil hetkel aga laskub kogu raskus naise õlgadele ja mehed teenivad raha…

Mul on üle keskmise tubli mees ja imeline isa, aga keegi ei märka mind. Mida ma selle all silmas pean? Ma ise olen nii ametis teiste märkamisega, et ei pannud tähele visuaalseid muutusi endas. AGA KA KEEGI TEINE EI PANNUD NEID TÄHELE. Mis näitab, et isa tegeleb oma peas olevate mõtetega, mitte peres kohal olemisega… Kurb, aga tõsi.

Kuna töötlen videosid endast, siis üks hetk taipasin, et olen kahvatu ja kui hakkasin lähemalt vaatama, siis ka väga väsinud ilmega…

 

Mees peaks märkama oma naist

 

Ja siis ma sain aru, et IGA EMA VAJAKS MEES, KES PÄRISELT NÄEKS JA SEKKUKS SIIS, KUI EMA ISE ON AMETIS TEISTE NÄGEMISEGA.

Hetkel on meil analüüs ja muutused käsil, sest asi ei ole selles, et mees ei taha näha, vaid selles, et tal puuduvad oskused näha. Õnneks aga armastuse olemasolu korral tahetakse olla osa muutusest.

Nii, et MÄRKA ENDA KEHA, sest alarmid löövad tavaliselt juba varakult… Ja kui sinu kõrval ei ole kedagi, kes pidurit tõmbaks, siis tuleb võtta aega kas või niisama istumiseks ja keha tunnetamiseks.

Mina kavatsen hakata enda jaoks aega võtma ja ma ei pea silmas sportimist ega lõbutsemist, vaid oma keha jälgimist. Enda tunnete jälgimist, sest kuhugi olen kaotanud ka oma rõõmu ehk siis teadmise, mis MULLE RÕÕMU VALMISTAB. Ma tean une pealt, mis rõõmustab minu meest ja lapsi… aga mind…

Ja kallid mehed, unustage oma isekus natukeseks ajaks ja hinnake imelisi naisi oma elus!

 

Olen välja andnud palju vahvaid raamatud. Eriti vinged on logopeedilised raamatud lastele. Kui on huvi tellida, siis kirjuta kertriin@gmail.com

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar