Kuidas puudutada lapse hinge ja teha seda nii, et lapse rõõm iial ei kaoks? Ideed Sulle, kes Sa hoolid

Jõuluõhtu sagimised, surnuaiad, kokkamised ja kingid on küll toredad, aga eile ma taipasin MIS ON TEGELIKULT JÕULUDE MÕTE… Ja see ei ole kingid ning kallistused ja võlts kenadus. Jõulud on AEG TEENIDA LAPSI JA SINUS ENDAS AMMU SOIKU VAJUNUD LAST. Sest üks on kindel: lapsed on 100% meie tulevik, ja selle vastu ei saa vaielda. See, mis valatakse meie laste sisse täna, loob meie tuleviku homme.

 

Siin on mõned ideed, kuidas teenida oma lapsi sellel ajal, mil laste olulisust meile igal sammul rõhutatakse, aga me ei märka seda enam:

 

  • Täida enda lapse salasoove, mida ta aegajalt poetab. Isegi siis kui need sulle tunduvad mõttetud ja nõmedad. TAGAJÄRG: nii näeb laps, et imed juhtuvad, kõik on võimalik, ja temast kasvab lahke ning imesid tegev inimene.
  • Märka enda lapse emotsioone. Vahel laps ohkab või tema silmad on kurvad, aga me ei märka seda, vaid käsime tal ära koristada oma toa… Kui sa aga näed sügavaid emotsioone oma lapse sees, piisab lihtsalt sellest, et istud tema kõrvale ja paned oma käed tema ümber. Sõnu ei olegi vaja. TAGAJÄRG: ka sinu lapsest kasvab teisi märkav inimene, kes hoolib.
  • Jaga tema kustumatut rõõmu ja hõiska koos temaga. Lapsed saavad kingi ja kilkavad kaua. Hüppavad ühel jalal ja siis teisel ning rõõmustavad nii mis hirmus. Meie aga nendime paari kuiva lausega, et tore, tore… Hakka ka koos lapsega kargama. Ja proovi ka ise rõõmustada nii, et püksid kukuvad jalast. TAGAJÄRG: sinu laps näeb, et rõõm ei pea kaduma, kui saad suureks. Sa leiad endas taas selle kes suutis rõõmu tunda. Ja elu on teil mõlemal värviline.
  • Näita lapsele välja oma tänu tema suhtes, tema tegevuste suhtes ja tema olemise suhtes sinu elus. Me võtame kõike nii iseenesestmõistetavana. Ja me ei täna enam… TAGAJÄRG: sinu lapsest saab tänulik inimene mitte tarbija! Sinu laps teab, et tema väärtus pole mitte hinnetes, mis ta koju tassib ja ta teab, et sina väärtustad teda.

 

Pole keerulised asjad, mida teha ning need aitavad sind ja sinu last.

Ma näen iga päev enda ümber vanemaid, kes aina tööd rabavad ja tõde on see, et LAPSED ON JÄETUD UNARUSSE. Kummaline on aga fakt, et lapsed upuvad mängudesse ja tegevustesse, ringidesse ning muusse, kuid vanemad nende elus on kaugel ja kauged…

Mina pühendasin enda elu sellele, et ma iial ei kordaks vanemate ja ühiskonna vigu, ning tänu väga erilistele teadmistele olen loonud enda kodust unistuste kodu, ning suhted meie kodus pidevalt paranevad. Olen kirjutanud mitmeid lasteraamatuid, et anda vanematele edasi enda kogemust ja teadmisi. Olen pakkumas ka tuge vanematele, kes soovivad oma lastega sügavamat suhet kui see, mis tänapäeval normiks on.

 

Minu tegemisi saad vaadata kertriin.simplesite.com

SOOVIN TEILE KÕIGILE KAUNEID PÜHI NING JULGUST TEENIDA OMA LAPSI JA NÄHA NEIS TULEVIKKU JA IMESID. LASKE LASTEL ENNAST AVADA, SEST KA TEIE SEES ON PEIDUS IMED NING IMELISUS.

 


 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar