Lapsed tahavad hommikul kauem magada, mitte kooli minna

Kuidas õnnestub hommikul ärgata?

Unespetsialistid on ammu tõdenud, et laps ei peaks enne kaheksat ärkama, veel parem, kui ta teeb seda kell üheksa. Seega peaks ka kool algama praegusest palju hiljem. Meil peavad aga unised jõnglased end juba enne seitset voodist välja ajama, et lasteaeda-kooli jõuda.

Küsisime emadelt-isadelt: kuidas saavad teie lapsed hommikul üles? Milliseid nippe kasutate, et neil oleks kergem ärgata?

Sellised vastused tulid meie portaali FB-lehele:

Made:  Meie jälgime, et saaksime enam-vähem 10 paiku magama. Kui lähme hiljem, on hommikul ikka väga raske üles saada. Pean lapsed äratama juba poole 7 paiku.

Maarika: Meie peres on reegel , argipäeviti kell 9 on uneaeg. Mingi hetkeni oli ka ööjutt, ehk siis ema või isa luges muinasjuttu. Äratus on meil pisut enne seitset, et jõuaks söödud, pestud ja kooli/tööle. Õnneks on kõik lemmikseebid korduses ja laps reaalselt ikka väsinud ka ja vastuvaidlemist ei ole. Eks näis kuidas gümnaasiumi ajal asjad kulgevad

Triin: See on keeruline jah, eriti kui laps on pigem õhtuse ülevalolemisega oma loomult. Mina püüan alustada õhturutiinidega kl 20, et kl 21ks oleks mingigi lootus uinumisele, alati ei toimi. Äratus on kl 7, suure valu ja vaevaga

Kätlin: Meil on rutiin-20.15 on viimane nö õhtuoode. 20.30 pesevad 5a ja 10a hambaid, mina panen samal ajal 4k magama. 21 on suuremad voodis ja kui pisike magab, loen suurtele unejuttu. Selline rutiin aitab kuidagi kiiremini magama nad. Äratus on 7.20- selline aeg, et saavad uimerdada ja rahus virguda. Ärkamisega üldiselt probleeme pole. Lasteaialaps saab nädalas mõne vaba päeva ka.

 

Loe ka meie artiklite rubriigist unelugu, kus lisaks emade kogemustele saad lugeda unespetsialisti soovitusi. 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar