ema ja lapsed

Kuidas olla maailma parim ema?

Käisin just Indias enda hinge sisse piilumas ning küsimas küsimusi, mis muidu oleks vastuseta. Targad ütlevad, et kõik vastused on sinu sees ning nii ma siis otsisin. Ja vaata imet: OLIGI. Külastades pühasid kohti kogesin vaikust enda sees. Ja vaikus on ainus olek, milles tõde saab avada suu. 

 

Mis see püha koht siis on? Kui muidu mõtted ja emotsioonid aina kraaksuvad ning loovad illusioone ja ettekujutusi, siis pühas paigas muutuvad nad vaikseks ning kõik mida otsid, on korraga su sees ja ees.

Nii ma siis valmistasin ennast ette küsimustega, mida küsida hetkel, kui kõik on tasa. Ja vastused tulid. Jagan neid ka teiega ning äkki on kellegil sellest abi.

  • ema on naise kehas elav hing, kes on oma lapse esimene õpetaja. Meie ühiskond aga on emale öelnud, et ta on saamatu ja vajab pidevalt beebikoole ning lasteaeda ja muudki… Tegelikult ema ei vaja neid.. ja laps ka mitte. Neid võib kasutada, aga mitte hirmus, et minust ei piisa. EMAST PIISAB OMA LAPSELE.
  • ema on keegi, kes loob lapsele turvatunde oma kohalolu ja lõppematu armastusega. Tihti aga emad ei ole enam kohal. Kunagi kommenteeris üks naine minu kirjutist nõnda: see, et mina tahan tööl käia on norm ja sellest ei ole midagi, kui laps loob lähedussuhte oma hoidjaga… Mina nutsin sellel päeval paar pisarat… Sest laps ei vaja hoidjat, vaid ema… Ja kui ema ei loo turvalisust, siis see laps on elu poolt kergesti mõjutatav. Ta teeb kõike, et teistele meeldida, olla aktsepteeritud ning ajab puuduvat turvatunnet taga nagu tuult. See on nagu sügelus, mida ei saa iial ära sügada…
  • ema ei pea palju tegema, vaid tema maagia on olemises. Laps saab alati tulla ja rääkida. Ema asi on kuulata ja öelda, et ma armastan sind alati. Isegi siis, kui sa ei ole ühiskonna arvates rikas, edukas ja kaunis. Mina armastan sind alati olenemata valikutest, mida elus teed. Ma armastan sind ka siis, kui teed midagi, mis mulle ei meeldi. Kuid kõige raskem osa emaks olemise juures ongi just see mitte millegi tegemine… Sa ei sekku, vaid lased oma lapsel kogeda.. Ja oled juures, kui sind vajatakse. Kui ema seda suudab, ei ole sellel lapsel iial mina pildiga probleeme. Kuid just see punkt on olnud minu enda kõige suuremaks takistuseks. Ma tahtsin alati suunata neid nn õige poole. Targutada ja jagada vägivaldselt oma teadmisi… Nii aga ütlesin oma lastele, et nad on saamatud ja kui nad teevad valesti, siis ma neid ei aksepteeri…

Ema olla on kergem, kui võiks iial arvata ja samas raskem, kui suudaks ettegi kujutada. Me oleme õppinud, et naised peavad olema tugevad ja aina tegema ning tegema… Nõnda on maailmast kadunud naiste tõeline olemus.. Olla olemas ja olla armastuse jagaja.

Olles Indiast tagasi tean täna, et ühiskond ei ole minu jaoks enam normide sättija, vaid mingi seltskond, kes koos sammuvad ühte jalga ning on metsa eksinud. Mina olen täna oma mäe otsas ja minu silmad on täis imestust ning rõõmu. Maailma ilu on olemises mitte kuulumises. Me kuulume nagunii kokku ja seda ei ole vaja pidevalt tõestada.

Ning sellel hetkel kui taipad, et ma olen elus ja ma olen olemas, ei vaja sa enam olemas olemise tunnuseid.

Kui sa tahad minu reisist rohkem kuulda, siis liitu Pilvekooli grupiga ning sinna riputan ka oma video. Pilvekooli praktikumides hakkan jagama enda praktikaid, et iga ema saaks olla ei rohkem ega vähem kui parim.

Muide,  ma isegi kirjutasin Indias luuletuse, mis on just emadele pühendatud.

Saades emaks,

taipasin, et seda ma ei tea

milline üks ema 

olema küll peab…

Minu käes oli valge leht

ning maagiline pliiats.

Mis küll üles joonistan 

või hoopis sodin siia…

Ja kas minus üldse

leidub kunsti andi?

Miks kül nii suur vastutus

üldse mulle anti?

Vaatasin siis last ja

taipasin, et ma

iial ühtki kriipsu siia

tegema ei pea.

Asetasin õrnalt pliiatsi siis käest

ning minu suureks rõõmuks

välja tuli päev.

Minus olev maal

sai valgustatud üle

Kogu sodi, valu

mis peidus minu süles.

Lapse puudutus see

puudutas mu hinge.

Taipasin, et salamisi

oli saabund ingel

Minus peituv maal

see kustub õige tasa

Ingel minu kõrval

koorib maha kogu pasa.

 


Olen kolme lapse ema, kes on pühendunud ema ametile, et kasvatada terviklikke ja õnnelikke lapsi. Minu hobiks on uurida, kuidas õpetada asju, mis oleks päriselt ka kasulikud. Panna kohtuma elu ja haridus. Samas olen elustiili muutuse teel, et olla enda lastele imeline eeskuju.

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar