Kertriin

Koduõppe hirmutav algus

Kui 12 aastat tagasi sündis minu esimene laps, teadsin kohe, et tahan viljeleda kunagi koduõpet. Miks? Väga lihtne: mitte keegi teine ei ole nii palju huvitatud minu lapse käekäigust, kui ma ise. Muidugi ei soovi ma oma lapsele ka tarbetut vägivalda.

Koolivägivald ei teinud mulle midagi head ja ei teinud midagi head ka minu lapsele. Olen kuulnud kummalisi lauseid nagu: see on elu osa, kannata ära, teeb tugevaks jne. Kas koolivägivald panustas midagi head minu ellu? EI. Hoopis kinkis kaasa kompleksid ja hirmu.

Ühesõnaga, eirasin enda taipamisi ning panin lapse rõõmsalt kooli, neljaks aastaks. Sisemine heitlus endaga oli kõva. Ma teadsin, et see oli vale, aga ühiskonna sund surus mind vastu maad. Mis omakorda näitas minu enda nõrkust, kui käes oli aeg teha julgeid otsuseid.

Neli aastat vaatasin ma pealt, kuidas minu lapse õpihimu kadus… Neli aastat vaatasin ma tema siniseid jalgu ja kurba meelt ning kinnitasin endale, et kõik on hästi. Elu ongi selline ja kool on ikka lapsele hea. Õnneks aga kohtusin ausate õpetajatega, kes ütlesid välja teada tuntud tõe: meid ei huvita lapse elus hakkama saamine, meie täidame õppekava….

Ma tänan seda ausust, mis mind kainestas. Sellest päevast alates olime koduõppel. Minu laps ei ole mutrike hariduse suures süsteemis ja kellegi palgavahend. Minu laps on tulevik, kelle peas keerlevad ideed võivad maailma kas luua või hävitada.

Tegin julge otsuse ja tagajärjeks oli …. natuke vihased inimesed meie ümber: laps jäävat nüüd asotsiaalseks ja ei saa enam elus hakkama. Ning kuidas minusugune ikka suudab anda edasi seda, mida õpetajad õpivad aastaid…

Jah, koolivägivalda me tõesti enam edasi ei anna. Hindeid me ei pane. Ning õpime integreeritult nii nagu vaja 🙂

Hirm oli suur, haiget sain, kuid nüüd võin öelda, et TASUS ÄRA.

Julgustan vanemaid tegema õigeid otsuseid. Mitte neid õigeid otsuseid, mis rõõmustavad võõraid, vaid neid, mis rõõmustavad peret. Armastus on pinnas, millel kasvab teadmine, julgus ja tahe. Selline armastus elab kodus 🙂

 

 


Olen kolme lapse ema, kes on pühendunud ema ametile, et kasvatada terviklikke ja õnnelikke lapsi. Minu hobiks on uurida, kuidas õpetada asju, mis oleks päriselt ka kasulikud. Panna kohtuma elu ja haridus. Samas olen elustiili muutuse teel, et olla enda lastele imeline eeskuju.

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar