Toidu kojutellimise plussid

Kas tasub tellida toidu koju?

Tõmbasin töölaua taga päevategevusi kokku ja mõtlesin veel kiirelt rööpräheldes, et õhtuks võiks teha ahjukana. „Hm, mis mul selle jaoks kodus olemas on? Piim oli vist samuti otsakorral ja ei tea, kas pudruhelbeid hommikuks jagub?  Tuleb vist ikka poest läbi käia…“ Nii arutlesin siis, kui ei teadnudki, et võiks tellida toidu koju.

Ah, üldse ei jaksa sinna poodi minna, jõudsin ma tihti järeldusele. „Äkki on ikka kodus midagi varuks ja saab poeskäigu homme teha?“ Selline olukord oli väga sage rohkem kui pool aastat tagasi, kui ma toidu kojutellimise võimalustest veel midagi ei teadnud. Ühel heal päeval, pärast toidukraami koju tellinud sõbrannaga rääkimist, võtsin aga selle ette.

Algus oli kuidagi imelik – kas nii lihtne ongi, et valin e-poest kaubad välja, maksan ära ja soovitud ajal jõuab kõik kohale? Tegin testimiseks tellimuse ja alates sellest sai meie perest tõsine toidukauba kojutellimise fänn.

Toit ukse taga

Praegune olukord on hoopis teine – jõuan töölt koju, mõne aja pärast heliseb telefon, tundmatu number ekraanil. Kõne on lühike: “jõuan 5-7 minuti pärast”. Saan vaid vastata, et värvilised rõdud ja parempoolne trepikoda. Umbes kümne minuti pärast on toidukuller juba lahkunud ja mitme päeva toidukraam ootab koridoris kappipanekut. Kuidas ma veel mõni aeg tagasi sellest midagi ei teadnud?

Meie pere tellib peamiselt Coop-ist (komplekteeritakse minu teada Maksimarketis) ja Selverist (komplekteeritakse minu teada Järve Selveris). Olen kuulnud ka võimalusest tellida Maximast ja Prismast, kust kojutoomist veel ei toimu (võimalik on Sikupilli Prismasse kaup valmis tellida nii, et kohale minnes on vaid kassasse mineku vaev).

Igal poel on arusaadavalt omad plussid-miinused. Näiteks salatimaterjali ja kurgid-tomatid saan kindlasti alati ühest poest ja teisest enam ei telli. Samas mõned lemmikud piimatooted on jälle teises poes parema valikuga. Tuttavatega sellest teemast rääkides mainiti, et näiteks konserve ja kuivaineid on kolmandast poest alati hea hinnaga saada.

Mõni pood teeb aeg-ajalt kampaaniaid, et ükskõik mis summas tellimus tuuakse tasuta koju (muidu on hinnapiir u 40 €). Ja mõnel poel on lihtsalt otsingusüsteem oluliselt mugavam kui teistel. Samuti on hea jälgida, millistes poodides parasjagu mingid asjad kampaaniahinnaga müügis on (näiteks veebruarist on meil aktuaalne mähkmete teema).

Võimalus rahulikult valida

Toidupoest internetist tellides on mul võimalik rahulikult kodus vaadata, mida mul päriselt vaja on. Kuskilt on mul meeles, et inimesed teevad poes u 70% emotsioonioste. No see emotsiooniostu pool on küll ka internetist tellides olemas, aga ma saan sellegipoolest rahulikult mõelda ja selle väikese oliivipurgi või näkileibade paki võtta näiteks kampaaniahinnaga toodete seast.

Sellisel juhul teen need emotsioonivalikud mina, mitte kõik mu pere neli liiget. Muidugi ma küsin teinekord lastelt, kas neil on millegi järgi soovi, aga annan neile päris kitsad raamid. Toidupoe müügisaalis sellist võimalust pole, sest seal on neil ju kõik ahvatlused silme ees.

Muidugi käime aeg-ajalt ka oma väikeses kodupoes, et osta pakk piima või leivapätsike, aga need kodupoe käigud on muutunud oluliselt harvemaks ja ostusummad märkimisväärselt väiksemaks.

Kodupoes on hinnad paratamatult pisut kõrgemad kui suurtes kauplustes ja suurt ostu sealt teha pole kuigi mõistlik (pluss emotsiooniostud). Loomulikult on mõned kaubad, mille jaoks me eelistame endiselt ise poes (või ka turul) käia – eestimaine kartul-porgand, puuviljad ja muud köögiviljad on hoopis teises lähedalasuvas poes värsked jne.

Igatahes võimaldab toidu koju tellimine seda, et igasugused pikema säilivusajaga või raskemad toidukaubad saan lasta koduuksele ära tuua. Ja ma olen sellise võimaluse eest väga tänulik.

Kindlasti tunnen sellest veelgi rohkem rõõmu siis, kui meie beebi on sündinud. Ühest küljest on hea, et vajalik toidukraam on kodus olemas ja teisest küljest, kui tekib soov ennast välja tuulutama minna, saan minna kuhu tahan ega ole sunnitud seda aega kulutama toidupoes käimisele…

 

Kas sinu pere ostleb poes või tellite samuti kaubad koju e-poest? Millised on teie kogemused? Kas tasub tellida toitu koju?

 


Olen 6- ja 2-aastaste vahvate põnnide ema ja ootame perele jaanuaris lisa, et edaspidi toimida juba 5-liikmelise perena. Töötan projektijuhina ja minu igapäevatööks on erinevate ettetulevate teemadega tegeleda (lahendada, delegeerida, infomüra eemaldada jpm). Kõige olulisem põhimõte, mida püüan nii töö- kui eraelus jälgida, on “selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta” ja eriti hea on, kui millegi muutmiseks on olemas plaan.”

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar