Auto, mis tuli avarii järel

Kas hakkab lõpuks paremini minema?

Momendil tundub, et minu elu kulgeb täpselt Murphy seaduste järgi. „Asjad lähevad enne hullemaks, kui nad paremaks lähevad“. Loodetavasti on seekord need nn. hullud asjad läbi ja nüüd hakkab lõpuks ka paremini minema. Või ähvardab mind taas Murphy : “Kui tunnete end hästi, siis ärge muretsege – see läheb mööda“.

 

Tegelikult ma ennast just väga hästi ei tunne… Kuigi ma tean, et omad hädad ja õnnetused põhjustame me enamasti ikka ise, siis momendil on küll tunne, et olen kedagi/midagi väga pahandanud.

Kuidas see nüüd oligi – elu on karm, aga õiglane! Siunasin siin avalikult oma ämma ja saingi korralikult karistatud.

Kuigi ma pean väga lugu ütlemisest: hommik on targem kui õhtu, olen ma siiski vaid naine ja üsna emotsionaalne ja põikpäine. Tegelikult ma tean, et mul on vaja lihtsalt puhkust, välja lülitada ennast kõigist olmemuredest, pea selgeks kõndida, omaette vaikust ja raamatuid nautida ja minust saab taas see ülitoimekas ja aktiivne kodanik.

Täpselt selline tunne on nagu lastel kevadel, kes ei jõua oma suvevaheaega ära oodata. Lisaks kõigele liigub ringi veel mingi viirus, eks suvi oli liiga lühike ja külm ja me lihtsalt ei jõudnud saada piisavalt vitamiine, et organismi turgutada. Meiegi pere on momendil tatine ja kurgud valusad. Küüslauk ja mesi on igapäevases kasutuses ning tatirätte ostame ikka ploki kaupa.

Jõulukingitus juba käes

 

Kui nüüd päris aus olla, siis midagi head on ikka toimunud. Mul nimelt olid jõulud ära ja jõulukingituseks on mul nüüd uus auto:-)

Olen väga tarbimisvastane ja naljalt midagi ostma ei hakka. Kui ikka asi toimib, siis uut ja veel uuemat mudelit vaja pole. Kuna elame maal, siis paratamatult on meie peres igapäevases kasutuses kaks autot.

Minu sinine Ford oli ostetud siis, kui pesamuna sündima hakkas. Ikka selline, kuhu mahuks titekäru ja vajadusel terve pere sisse.

Nüüdseks kui liigume enamasti piigaga kahekesi, oli seda meile juba liiga palju. Aastad paraku teevad oma töö ja vaikselt hakkasin aru saama, et selle autoga ma enam pikalt ei sõida. Viimati kui mootoririhma vahetus oli – näe, tark naine taipas, et miskit seal teeb väga valet häält, peatas auto koheselt ja kutsus asjalikuma vaatama ning õnneks sain veel masina töökorda, siis töömees üsna maakeeli tegi mulle selgeks, et talveks tuleb ikka midagi muud vaadata. Tehniliselt on see masin korras, aga vajab suuremal hulgal keretöid.

Olgu erilist värvi auto!

 

Meil tegelikult on kodus juttu olnud, et ma tahaks pisikest naistekat. Õnneks pole ma seda tüüpi, kes jalgu trambiks ja kisaks, et minu jaoks on sõidukõlblik ainult see masin, mis algab A- tähega.

Mulle läheb korda ökonoomsus ja see, et mul oleks võimalik seda ise üleval pidada. Üleval pidada selles mõttes, et ma jaksaks sellesse kütust osta ja varuosad, kui neid vaja peaks kunagi minema, oleksid taskukohased.

Pereauto meil on olemas ja tööle/kooli liikumiseks sobib selline pisike armas naistekas ideaalselt. Kuskil augusti algusest me tegelikult olimegi juba erinevaid pakkumisi vaadanud. Millegi pärast olin nii kindel, et mina ei soovi ei Peugeotti, Renaulti või Citroeni.

Ma isegi ei vaevunud vaatama neid marke. Kui abikaasa kodus isegi juttu tegi, siis ma vaidlesin vastu, omamata mingeidki argumente, mis oleks olnud põhjendatud. Lõpuks ikka lõi mõistuse selgeks ja hakkasin ise nende autode kohta lugema ning siis käisin kodus välja veksli – sobib, aga olgu see erilist värvi.

Eelmisel esmaspäeval hommikul tankides millegipärast lõi pähe mõte, et võtan kütust vähe, nagunii mul seda autot varsti enam vaja ei lähe. Selleks ajaks ma tegelikult ei teadnud, et mu abikaasa oli uut autot käinud juba vaatamas ja üsnagi kindlalt käed löönud.

Avarii ringteel

 

Käisin oma kutsikaga loomaarstil, võtsin koolist piiga ja suundusin kodu poole. Ringteele sisenendes ma küll nägin, et paremalt tulev väikebuss ilmselt ei kavatsegi mind läbi lasta, pidurdasin aga oli juba hilja.

Uskumatu, kui rahulikuks ma ise jäin. Küsisin piigalt, kas kõik on korras ja jooksin kohe vaatama, kas kutsikaga on kõik hästi.

Härra kaubikust jooksis samuti välja, vabandas korduvalt, uuris kas meile pole abi vaja ning teatasime liiklusõnnetusest kuhu vaja.

Kui abikaasale helistasin, et selline asi nüüd juhtus ja meiega on õnneks kõik korras, siis tagaistmelt pisut šokeeritud piiga suust tuli väga kiirelt – issi tegelikult ostis sulle juba auto ära.

Tõepoolest, mõned tunnid varem oli abikaasa juba paberid ära teinud ja ootas aega, et nädalavahetusel kui töölt vaba, saaks talle järgi minna.

Esialgselt oli see mõeldud saladusena, aga kuna piiga ehmatas, tuli see välja. Seega on mul taas uus pereliige, kuldkollane Clio.

 

Asjad lähevad paremini…

 

Pisut harjumatu veel on… Nimelt kui mul piiga pisem oli, siis toppis ta vanasse autoraadiosse sente sisse ja ma sõitsingi ringi ilma raadiota. Minu enda laiskus, et ei olnud uut ostnud. Uues on aga lisaks igasugustele muudele vidinatele olemas ka raadio 🙂

Meie vana aga seisab koduhoovis, avarii tagajärjel mõlkis ning ootab aega, et saada pisut uuenduskuuri. Kui kellelgi on soovi osta keretöid vajav auto, mis võtab vähe kütust ja kus puudub raadio, siis võib ühendust võtta 🙂

Öeldakse, et kõik mis meiega juhtub tuleb alati põhjusega. Äkki mul oligi neid juhtumeid vaja, et saaksin aru, kui hoolivad inimesed mu ümber on ning mõistaksin, kellele saan alati oma elus loota?

Et saaksin aru sellest, et mõnikord tuleb aeg maha võtta ja tegeleda iseendaga. Loodetavasti selleks korraks on minu elu taas tõusuteel, päike juba pilve tagant piilub ja kohver ootab pakkimist 🙂

Kõik, kõik on uus septembrikuus- uus soeng, uus pluus ja auto uus 🙂

 


 

Maarika K. peres kasvab kolm last, 25 aastane poeg ja kaks tüdrukut vanuses 24 ja 10. “Ma armastan meeletult raamatuid  lugeda ning olen paadunud “maailmaparandaja” ehk ei jäta kunagi väljendamata oma arvamust teemadel, mis mulle korda lähevad.  Mulle meeldib roheline mõtteviis ja taaskasutus. Kuna mu töö nõuab väga palju suhtlemist, siis oma jõu ja rahu taastan kas mere ääres või jalutades.”

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar