tita juba 11 kuud vana

Karl sai 11 kuud vanaks

Üks väike võlg on veel eelmisest aastast likvideerida – nimelt sai Karl ju 25. detsembril 11-kuuseks ja sellest on veel jutustamata. See kuu möödus suuresti haiguste tähe all, mis ometi ei takistanud Karli usinasti edasi arenemast. Kükki-püsti on põhiline ärkveloleku tegevus, kõik toad on vaja endiselt läbi roomata ja seltskonnalõvi on ta meil ka.

Üksinda ta kuskile jääda ei taha ja liigub ikka sinna suunda, kus rohkem tegevust ja teisi lapsi näha on. Enne jõulupühi tegi ta ka esimesed sammu-katsetused, aga põhiline proovimine on jäänud uue aasta esimestesse päevadesse.

Kükki-püsti tegevus

Karl tuuseldab töötoas

Karl on väga sotsiaalne ja kõige paremini klapib tal mäng just õega. Sõnu praeguseks veel pole, sest kõik asjad saab ju ägisemistega aetud. Korduvad tegevused on teema – vahel võib ta mõnd sahtlit kinni-lahti kasvõi 30 korda järjest teha. Ja loomulikult on siis vaja ka asju sahtlist toapõrandale tõsta ja nende sees hullata.

Söömise osas oleme järjest enam teda kodutoidule harjutamas. Või õigem oleks öelda, et oleme kodutoitu järjest enam Karli menüü järgi kohandanud. Kui hakklihakaste, siis vähese soola ja ilma piprata – maitseks mõned kuivatatud ürdid ja sibul näiteks.

Kui ühepajatoit, siis jällegi ilma piprata. Põhiliselt väldimegi lihtsalt vürtse ja soola paneme õige pisut maitsete esiletõstmiseks. Magusaid asju loomulikult Karl ei saa – tema magustoiduks võivad olla näiteks puuviljapüreed või vahel mõni beebiküpsis. Vahepaladeks on peamiselt kamapallid, aeg-ajalt rinnapiim (u kord päeva ajal), banaan, puuviljapüree vms.

Kaaluiive oli aasta lõpus kontrollis käies 260 grammi ja ta kasvukõvera joonel on endiselt ja rohkem allapoole pole kukkunud. Kõige rohkem on päevast söömist positiivselt mõjutanud ikkagi rinnapiima andmise vähendamine.

Öösel saab ta rinnapiima nii palju ja tihti kui soovib. Sõltuvalt päeval söödud toitukogustest võib see olla 1-2x öö jooksul või rohkem. Hommikune piim on umbes 5-6 ajal, vahel harva 8 ajal.

Ma enda menüüd enam nii palju ei piira kui varem ja tundub, et Karli organism saab selle minu söödud toiduga ka hakkama. Vahel on karedaid laike jalal ja vasakul käel, aga need lähevad paari kreemitamise korraga juba ära. Hetkel kreemitame vastavalt vajadusele – kui olukord nõuab, võtame 2x päevas kreemitamise uuesti ette.

Magama jääb ja öösel magab Karl kaisus, st suures voodis minu ja abikaasa vahel. See on ühelt poolt minu enda mugavus ja teiselt poolt soov anda lapsele maksimaalselt hea stardiplatvorm lähedussuhte osas.

Hommikuti saab laps muide väga ilusti ise suurest voodist alla, sest see on meil üpris madal ja pepu ees alla tulek on juba ilusti selge. Hetkel on plaan selline, et kui rinnast võõrutamise ette võtan, siis pärast seda püüame ka ta oma voodisse harjutada. Väga hea oleks ühel hetkel kõik kolm last ühte tuppa magama saada.

Lapse aastase sünnipäeva lähenemisega ja ilmselt ka aastanumbri vahetumisega seoses on viimasel ajal erinevatesse vestlustesse hiilinud ka tööle tagasimineku teemad. See on üks keeruline küsimus ja väärib eraldi omaette postitust 🙂

 


Olen 6- ja 2-aastaste vahvate põnnide ema ja möödunud jaanuaris sündis meie perre ka kolmas laps. Töötan projektijuhina ja minu igapäevatööks on erinevate ettetulevate teemadega tegeleda (lahendada, delegeerida, infomüra eemaldada jpm). Kõige olulisem põhimõte, mida püüan nii töö- kui eraelus jälgida, on “selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta” ja eriti hea on, kui millegi muutmiseks on olemas plaan.”

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar