Beebi liigub aktiivselt

Kaheksa kuud koos beebiga on lennanud kiiresti

Kaheksa kuud on meie väike tita siin juba rõõmustanud ja see aeg läheb tõesti kiirelt mööda. Päevad koos beebiga on pikad ja kuud lühikesed 🙂

 

Kaheksakuuselt on meie väike põnn äärmiselt tegus – ta tõmbab ennast kõikvõimalike asjade najale püsti ja tahab asjadest üle ronida. Käputab ta ka väga hoolsalt ja treenib seljalihaseid peatseks sammude harjutamiseks.

Toe najal samme külgsuunas eriti ta veel ei tee. Püstisest asendist saab ta enamustel juhtudel ka ise alla, kui ta just liiga kõrgelt kinni pole haaranud. Laseb aga põlve natuke krõnksu ja paneb käe maha. Samuti on viimase nädala aja uus oskus ennast külje pealt poolistuvasse asendisse lükata.

Hambaid on tal suus 6 – neli all ja kaks üleval. Hetkel ei tundu ülevalt juurde tulevat neid, aga kunagi ei tea. Eelmised tulid väga märkamatult välja. Kõiksuguseid mänguasju närib ta siiski suure innuga.

 

Beebiga on lõbus

 

Iseloomu poolest on ta väga seltskondlik, mida kolmanda lapse puhul ka oodata vast võib 🙂 Kui suuremad lapsed põrandal istuvad ja mängivad, siis on tingimata vaja ka kõige pisemal sinna kiirelt juurde minna, pea kahe lapse vahelt läbi pista ja oma sõna sekka öelda.

Väga toredad on need hetked, kui meie kolmene plika ja beebi naeruteraapiat teevad – laginal naerdakse üksteise nägude peale.

 

Liiga palju haigusi

 

Haigused käivad ikka inimesi mööda ja kaheksandaks elukuuks on seitse läbipõetud bronhiiti selja taga. Lubasin endale, et hiljemalt kümnendast ma neid enam üles ei loe.

Perearsti soovitusel saime ka allergoloog-pulmonoloogi juures käidud ja hakkasime vaikselt kroonilisi ja hullemaid haigusi välistama põhjustena. Senised analüüsid on korras olnud ja mõnede tulemusi veel ootame.

Saime inhaleerimiseks vajalike ravimite doosid korrigeeritud (need olid püsinud samad alates esimesest haigusest ühekuusena) ja köha ning lõrisemine läksid väga ruttu üle võrreldes varasemaga. Lisaks saime toetava raviskeemi selleks ajaks kui haiguse episood parasjagu käimas pole.

Loodan väga, et saame selle hullema köhade-nohude perioodi ikka niimoodi üle elada, et vahepeal haigustel ka vahet tuleb ja laps kosuda saab.

Nahk on Karlil hetkel üpris hea – saime samuti uusi soovitusi nahahoolduseks ja nahatorketestiga saime kinnituse, et munale, piimale ja tolmulestale allergiat pole.

Vaikselt hakkan nüüd enda menüüsse lisama toiduaineid, mida vältinud olen siiani ja harjutame siis väikemehe seedesüsteemi, et ta edaspidi ise nende toiduainetega hakkama saaks. Eelmisel nädalal sõin näiteks porgandi-tomati-paprika letšot ja mingit tugevat reaktsiooni lapsel ei täheldanudki. Väiksed võidud!

Lisatoiduga suuri arenguid pole ja tutvustame vaikselt toitusid, mida Karl ise suhu pista saab. Piirdume hetkel läbiproovitud köögiviljadega ja õunaga, samuti anname putrusid ja kana, küüliku, veise ja sealihaga toitusid. Allergoloog arvas, et hapendatud piimatooteid võib ka vaikselt väga väikses koguses harjutama hakata.

 


Olen 6- ja 2-aastaste vahvate põnnide ema ja jaanuaris sündis meie perre ka kolmas laps. Töötan projektijuhina ja minu igapäevatööks on erinevate ettetulevate teemadega tegeleda (lahendada, delegeerida, infomüra eemaldada jpm). Kõige olulisem põhimõte, mida püüan nii töö- kui eraelus jälgida, on “selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta” ja eriti hea on, kui millegi muutmiseks on olemas plaan.”

 

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar