Ema ja isa võitlevad lapse armastuse ja populaarsuse pärast ise seda teadmata…

Lapsevanemaks saades olin ma tavaline inimene, kes käitus vastavalt emotsioonidele ja mõtetele. Tegin, mida tundsin, ja viisin ellu enda mõtteid. Nüüd aga olles üle 4 aasta teadlikkust ja joogat praktiseerinud, olen avastanud huvitava fenomeni: EMA JA ISA ON KONKURENDID.

 

Siin on minu lugu. Märkasin, et mulle meeldis olla enda laste silmis populaarne. Kõige hullem oli aga asjaolu, et mulle meeldis oma mehe tähelepanu juhtida kõigele sellele, mis tema valesti teeb. Ja oi ta tegi palju valesti. Pani lapsele valed riided, söötis valesti, mängis valesti jne. Kõike seda muidugi minu arvates. Laps oli õnnelik … Nii, et minu pidevad märkused ei olnud kuidagi vajalikud.

Olles seda olukorda vaadelnud läbi jooga prisma taipasin, et koolis olid tüdrukud targad ja poisid lollid … Ja tüdrukuna võtsime vabaduse seda alati valjul häälel välja öelda. Keegi meid ei takistanud. Olime õpetaja abilised ja kohe kindlasti poistest paremad.

Sama suhtumise võtsin endaga täiskasvanu ellu kaasa. Ja kui minna veel sügavamale, siis meenusid lapsepõlve pildid sellest, kuidas ema ja vanaema pidevalt isa ja vanaisa kritiseerisid. Kui palju oli selles tõde, ma ei tea, kuid lapse sisse jättis see jälje.

Olen märganud, et naised on võtnud läbi ajaloo endale rolle: mina pean kõike tegema, ta ei saa millegagi hakkama, mehed on sead ja mõttetud, kellele neid mehi vaja on jne. Ühesõnaga ema vastandub isale päris tihti. Ja kasu see lapsele kohe kindlasti ei tee …

Teine avastus viis mind taipamisele, et ma tahan teha kõike paremini oma lapse jaoks kui minu mees… Minu mängud peavad olema paremad, minuga koos oldud aeg põnevam. Kahjuks aga avastasin, et minu mees on minu laste jaoks tõeline seikleja ja selle võistluse kaotasin varakult…

Ja siis märkasin, et mul oli valus. Kerkisid emotsioonid ja mõtted, mis ütlesid mulle, et ma ei ole piisavalt hea… Ja siit hargnes lahti haav, mille olin lapsena saanud: mina ei kõlba. Tänu joogale ja imelisele Õpetajale sain selle õnneks lahendatud.

Kuid oli hetk, mil tundsin ennast lausa kõrvalejäetuna… Ka siin on heale lugejale kindlasti kohe selge, et põhjused on pärit lapsepõlvest, mida me siis nii kenasti nakkushaigusena levitame oma lastele edasi. Lüües lõhet poiste ja tüdrukute vahele. Nakkus koosneb emotsioonidest ja mõtetest, mida oma sõnade ja tegudega levitame.

Liikudes ringi ja jälgides teisi vanemaid märkan, et see ei ole ainult minu lugu, vaid emad ja isad vastanduvad teineteisele kõikjal, kuhu vaatan. Naised on nn head tüdrukud ja mehed need, kes midagi ei oska. Ja me ei tee seda kõike tahtlikult, vaid meid on nii programmeeritud.

Meie lapsepõlve lugu mängib läbi meie tegude ja sõnade oma laulukest. See lauluke aga poeb meie laste sisse ja tikub ennast taas kordama … Mis on aga tagajärjed?

  1. romantika kaob, sest tõeliselt targutav naine ja tõeliselt maha tehtud mees ei saa olla armastavas suhtes
  2. tekib kaugenemine teineteisest, mis omakorda võimendab kogu seda konkureerimist
  3. lapsed märkavad, et sooline erinevus on oluline, kuigi tegelikult ju ei ole… suguelundid peaksid lugema ainult voodis…
  4. lapsed on vägivalla tunnistajad, sest igasugune konkurents vanemate vahel ei ole lapsele vajalik.
  5. kodust kaob kodune olemine ning see muutub varjatud sõjamaastikuks. Olen märganud, kui paljud inimesed aina teevad tegemisi kodust väljaspool ja samas räägivad, kui hea on neil kodus. Kuid paradoks seisneb selles, et põgenemine on tavaliselt alateadlik …

Ühel õhtul teatasid minu väiksemad lapsed, et nemad tahavad magada ainult issi juures … Ja siis ma kogesin torget südame piirkonnas 🙂 Ning puhkesin naerma. Nii armas ju, et lapsed tahavad olla koos issiga ja ometi kui huvitav refleks selle väikese asja peale käivitus. Mind ei vajata, ma olen kasutu, ma ei saanud hakkama, mind ei armastata jne. See on sama, kui kehalise kasvatuse tunnis valitakse sind meeskonda viimasena …

Kutsun Teid vaatama enda suhteid üle selle nurga alt. Kui palju te kritiseerite oma kaaslast? Miks kritiseerite? Kas peate ennast paremaks? Kas olete armukade?

Väike mõttekäik aastasse 2018.

Olge hoitud!

Siit lingilt leiad ideid mida teha kui perre sünnib teine laps ja milliseid vigu kohe kindasti mitte teha.

Minu koduleht: http://kertriin.simplesite.com

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar