Appi, ma olen paks… ja mu lapsed söövad rämpsu.. Mis teha?

Kõik söövad nii… Ma nii tahan. Ma olen suure kondiga. See ongi normaalne… Mis see üks amps ikka teeb… Mis see suhkur ikka teeb…

 

Ja vabandusi tuleb nagu Vändrast saelaudu. Minu kaks viimast last sündisid väikese vahega ja ma sattusin keerisesse, milleks ma valmis ei olnud. Magamata ööd, väsimus päeval, aga tegutsema ju pidi. Lülitasin siis sisse topeltkohvi ja magusa programmi. Kuidagi pidi ju selle aja üle elama ja muud moodi ma ei osanud…

Täna olen teadlik sellest, et inimesel on füüsiline, vitaalne ja mentaalne keha. Vitaalne keha e emotsioonid. Kui vitaalne keha on väsimust täis ja aktiivsed on negatiivsed emotsioonid, on nii kerge sirutada käsi ja manipuleerida oma kehaga keemiliselt.

 

Suur magusavajadus on märk armastusepuudusest

 

Paned suhu midagi, mis aitab ajul genereerida rõõmsaks tegevaid kemikaale. Julgen lausa minna nii kaugele ja öelda, et suure magusa söömise taga ongi just vitaalsete probleemidega inimesed, kes tunnevad, et neid ei armastata või nad on ülimalt väsinud.

Hiinas teatakse, et magus on selge märk armastuse puudusest. Omast kogemusest mina kinnitaksin seda väidet. Väiksed beebid aina nõuavad, karjuvad ja kakavad ning tagasi nende käest alguses ju midagi ei saa. Siis lisanduvad veel pinged mehega, sest ka tema tunneb ennast uues rollis kohtlasena.

Ühesõnaga, kui ma tegin oma valikuid, sain aru, et tagajärjed tulevad, aga ma ei osanud aimatagi, et sellised… Ja ega sellel hetkel, kui sul puuduvad oskused, ei saagi sa teha teistmoodi ja tagajärjed tunduvad nii tühised. Tähtis on ju olla liikumises… Või kas ikka on?

 

Toitumine viis autoimmuunhaiguseni

 

Täna on minu diagnoosiks autoimmuunhaigus Hashimoto. Väga popp haigus ja aina sagedamini diagnoositav.

Vaatamata spordile, mida ma meeletutes kogustes tegin, kaal ei langenud. Vaatamata toidulaua muutustele kaal ei langenud. Lisandusid hoopis meeleolukõikumised, depressioon, higistamine, silmanägemise hägustumine, lihas- ja liigesvalud jne.

Tavaline inimene loeb neid sümptomeid ja tema jaoks on need lihtsalt sõnad. Minu jaoks aga põrgu. TÄNA TAHAKS MA KARJUDA, ET IGA ASI, MIS SUHU PISTAD, LOOB TAGAJÄRGI… Kuid me teame ju seda… Miks me siis ei hooli? Miks vanemad annavad oma lastele kokakoolat, krõpse ja lõpututes kogustes suhkurt?

Räägin vahele ka natuke geenidest. Minul aktiveerus geen, mis on pärit minu emalt. Väga tore. Kuid aktiveerumiseks vajas ta tingimusi, mis mina lõin. Teadlased on juba tõestanud, et geenid ei määra meie elu. Meie enda valikud ja keskkond määravad, millised geenid aktiveeruvad ja millised mitte.

Kahjuks meie koolid ei õpeta emotsioonide ja mõtete kohta mitte midagi. Ometi on nad meie elu juhtivad jõud. Kummaline? (Õpetan kõike seda Pilvekooli praktikute moodulites. Minuni jõudis elupäästev info ja oskused hilja e olin juba geeni aktiveerimiseks tublid 30 aastat panustanud, aga laste jaoks ei ole iial hilja, ja ka sinu jaoks mitte).

Mind tundvad inimesed teavad, et eluagsed diagnoosid ei ole minu jaoks. Ühe olen juba seljatanud ja seljatan ka selle. Abi leidsin Indiast. Mitte Eestist, sest meie arstid kirjutavad naerul näoga välja hormoonid, mis ei ole ravi… Mina hormoone ei söö. Küll aga oman ettekujutusi, millega pean muutma oma elu.

Mis ma  tegema pean:

  1. ei suhkrule
  2. ei kohvile
  3. ei istumisele ja jah sellisele liikumisele, mis päriselt teeb rõõmsaks
  4. taimne toit
  5. peale 18.30 ei söö
  6. jooma peab palju sooja vett lisanditega

 

Tundub nagu lihtne plaan, aga ei ole. Sõltuvused, harjumused, ihad, isud ja mõtted ning tunded on need, mis mõnuga takistusi seavad.

Kuid ma saan selle kõigega hakkama, sest täna oskan ma orienteeruda inimese sisemaailmas. Enda sisemaailmas ja eristada emotsiooni ja mõtteid ning näha nende mõjusid. Mul on lootust, kuigi tuleb raskemaid ja kergemaid päevi. Tuleb päevi, mil komistan ja päevi, mil tahaks anda alla, aga ma saan hakkama, sest teist võimalust mul ei ole. Mul on lapsed.

 

SUHKUR, E-AINED, LIIGNE SÖÖMINE, LOOMNE TOIT (rohte täis), KIIRTÕIT… SEE KÕIK LOOB TERVIST…

 

Vaadates arsti uste taha on näha, et paljud haigused on tingitud mugavusest… Mugavushaigused. Ja meie lapsed õpivad meid vaadeldes… Kas see pole mitte põhjus muutusteks? Lapsed söövad täna nii jubedaid toite, et ihukarvad tõusevad püsti…

Minu lapsed on vaadanud minu elustiili muutusi ja ma jagan nendega pidevalt infot, guugeldame koos, ning õpime koos. Minu suureks rõõmuks teevad nemad täna juba päris ok-valikuid.

Muidugi nad eksivad ja libastuvad, aga nad on selle juures teadlikumad kui nende eakaaslased. Ma õpetan neile emotsioonide ja mõtete mõjusid, kuid minu õpetus on nagu soe õhk nende kõrvadele seni, kuni ma ise ei ole suutunud 100% käia enda sõnade järgi.

 

Lapsevanemana peaks me käima enda sõnade järgi ja vastama ise nõuetele, mida lastele esitame. Muutused saavad alguse meist. Ja mitte neist.

 

Enda teekonda hakkan ehk kunagi ka kajastama oma lehel kertriin.simplesite.com ja facebooki grupis Pilvekool. Tervislik elu saab alguse valikutest ja oskustest, kuidas ületada neid raskusi, mis meis endis peidus. Mina saan sellega hakkama omades samal ajal Hashimoto jama.

Aigi Vahing teeb ühte imelist TMK kursust: sõltuvuste teemalist. Minul on täna need tehnikad olemas. Soovitan kaassõltlastele.

 

Ajastul, mil tootjad on huvitatud rahast ja mitte inimesest, peaks poes saama aru, et lettidelt vaatab vastu mürk! Ja me kõik müüme oma tervise maha seal samas poes. Mille nimel? Raha neile ja hea emotsioon meile.

 

Pikalt lõin endale illusioone, et müüdav toit on ok. Kontrollitud ja puha. Tegelikult aga on normid kehtestatud müüja huve silmas pidades. Näiteks sisaldavad paljud tooted aspartaami, mis teadlaste hinnangul on otseses seoses laste epilepsiaga… Ja aspartaam on ka vitamiinide sees. Usalda aga kontrolli.

Ja kui me tahame kogu rämpsu välistada, siis tavapoes ei ole vaja enam käia… Nii ta tõesti on. Õnneks hakkab öko ja mahe aina enam peale tungima ja lootust on. Kuigi ka seal on omad lubatud normid. Kõige vingem oleks ise oma toitu kasvatada… Või üldse päikesest toituda 🙂 Viimane oli meeleheitlik nali.

 

Vaata, mis sa sööd ja vaata, mis sinu laps sööb. Toit peab olema tervendav, puhastav ja rohi.

 

Siit leiad minu uue audioraamatu, mis on helindatud ja sisaldab vingeid helisid ning veel vingemat muinasjuttu. Teise loo väikesest poisist leiate Muinasjutud hingele facebooki lehelt.

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar