Põnn liigub igale poole

Aktiivne põnn tegutseb jälle

Vahepeal käisime Karliga perearsti juures 10. kuu visiidil. Saime teada, et põnn on kaalus juurde võtnud u 150 grammi ja asub endiselt kasvukõvera kõige alumisel joonel. Pikkust on juba 73 cm, mis püsib kenasti kasvukõvera samas joontevahemikus kui kogu aeg, ja ka peaümbermõõt on täiesti eakohane.

 

Kümnes kuu tõi endaga kaasa uue nohu, hääle käheduse ja korraks isegi köha, mis õnneks kiirelt möödus. Õnneks tõi see kuu kaasa ka palju toredat. Põnn on veelgi aktiivsem ja teeb nüüdseks juba täiesti teadlikult ja igapäevaselt ilma toe abita kükki-püsti harjutusi.

Kui tal midagi silma ees on ja ta parajasti ära unustab, et tasakaaluks midagi pole, seisab nii mõnedki pikad sekundid juba iseseisvalt. Loomulikult läheb siit veel aega, kuni ta esimesi samme tegema hakkab, kuid varasem on see eelmistest lastest kindlasti.

 

Ohud silmapiiril

 

Selle püstiseisimisega ja pikkusega seoses on nüüd päevakorral teema, et midagi ei tohi üle laua serva näha olla, sest põnn läheb neid asju püüdma. Näiteks mängivad suuremad lapsed väikeste Legodega ja need jäävad äärele liiga lähedale – täiesti kindel võib olla, et Karl püüab neid üle laua ääre kätte saada.

Kui diivanipadi on jäänud diivani ette maha, siis võtab noorsportlane ette mägironimise ja turnib diivanile. Ise omal jõul ta sealt aga alla ei saa.

Alati kui välisuks käib, liigub ta kiiruga esikusse, sest äkki tuli issi, või saab hoopis õue minna. See välisuks tundub üks hiiglama põnev paik, mida alati peale peab passima.

Teine samaväärselt põnev koht on vannituba. Kuigi oleme suurematele lastele sõnad peale lugenud, et ust ei tohi lahti jätta, tehakse seda siiski. Kui siis veel tuli on ka põlema jäänud, on Karl mõne hetkega wc-poti ümbrusega tutvust tegemas. Kõik käivad ju seal ruumis jube tihti – eks ta siis tahab ka teada saada, mis seal nii põnevat on 🙂

 

Armastab vett ja hullata

 

Kui vanni ligidusse satume ja tal riideid kraanikausis pepupesuks hakkame ära võtma, tuleb tal jalgadesse selline energia sisse, sest ta igatseb väga veega hullata. Praeguste pikkade nohudega pole ta jälle mõnda aega suuremaid veeprotseduure ette võtta saanud.

Teine koht, kus suisa suur kilkamise isu peale tuleb, on meie suur voodi. Seal meeldib neile tüdrukuga isa valvsa pilgu all eriti hullata. Nii saab natuke tekkide otsas ronida ja vahel peitu pugeda ja kui eriti hästi läheb, tuleb kõdiralli ka.

Karl on meil väga rõõmus ja sotsiaalne ja mänguhimuline kaaslane. Mänguasjade osas ta väga valiv pole – kõik need asjad sobivad hästi, millega suuremad lapsed mängivad!

 

Põnn sööb peretoitu

 

Lisatoitu sööb ta üha enam sama, mida ülejäänud peregi. Kuigi jah, ma olen lihtsalt ülejäänud pere menüüd kõvasti korrigeerinud, et see võimalik oleks.

Kui lapsele eraldi beebitoitu tegin, siis seda ta naljalt teisel päeval soojendatuna ei söönud. Kodust pere toitu sööb ta täiesti heameelega ka teist või kolmandat korda.

Poe püreedest sööb ta endiselt vaid ühte-kahte Põnni lihaga püreed ja puuvilja omadest pirni oma ja üht-kaht mustika/õuna jogurti varianti.

Vahepaladeks pakkusin varem rohkem kamapalle või hirsipulki, aga nüüd pigem kui väga vaja, siis Holle küpsist või kasutan ka nt seda, et teen hommikul suurema koguse putru ja pakun seda pärast lõunaunest tõusmist.

Putru teen Karlile eraldi meie omast, sest armastame väga kaerakliisid, aga need on õrnale ning tundlikule beebi seedimisele liiga tegevad. Võid ja õli lisan kõikidele Karli toitudele ka topelt, et kaloraaž parem oleks. Kui ta siis ka ainult mõne ampsu sööb, on need head tummised ampsud.

 


Olen 6- ja 2-aastaste vahvate põnnide ema ja jaanuaris sündis meie perre ka kolmas laps. Töötan projektijuhina ja minu igapäevatööks on erinevate ettetulevate teemadega tegeleda (lahendada, delegeerida, infomüra eemaldada jpm). Kõige olulisem põhimõte, mida püüan nii töö- kui eraelus jälgida, on “selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta” ja eriti hea on, kui millegi muutmiseks on olemas plaan.”

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar